PARTNER PORTALU
  • BGK

Po wakacjach spadną ceny Internetu

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita    24 lipca 2010 - 06:25
Po wakacjach spadną ceny Internetu

Telekomunikacja Polska, największy gracz na rynku, zmniejszy opłaty za Neostradę. Skali obniżek nie ujawnia, ale ostrożnie szacując, można oczekiwać ok. 20-proc. spadku. W ślad za nią mogą pójść konkurenci.
Urząd Komunikacji Elektronicznej zatwierdził nowe ceny Neostrady, flagowej usługi Telekomunikacji Polskiej, która ma blisko 40 proc. detalicznego rynku dostępu do Internetu. TP planuje wprowadzenie usługi pod nazwą Internet Superpremium. Co ważne, tym razem obniżki powinny dotyczyć także najbardziej popularnych prędkości (1 czy 2 Mb/s). Wcześniej operator ciął stawki, ale mniej popularnego najszybszego Internetu (powyżej 6 Mb/s) – informuje „Rzeczpospolita”.

Kiedy nowe stawki wejdą w życie, TP na razie nie ujawnia. Narodowy operator nie podał także skali planowanych obniżek, ale może to być 15-20 proc. Takiej rewizji cen spodziewa się prezes UKE Anna Streżyńska.

Zgodnie z porozumieniem, jakie UKE i TP zawarły w 2009 roku, potrzeba jeszcze kilku formalności, aby nowe stawki mogły wejść w życie. TP musi np. poinformować o nich z wyprzedzeniem klientów i dać szansę ocenić je innym operatorom – podaje „Rzeczpospolita”.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.