PARTNER PORTALU
  • BGK

Podkarpacie będzie promować się w Paryżu

  • PAP    4 grudnia 2009 - 16:51

W dniach 9-11 grudnia odbędą się w Paryżu "Dni Województwa Podkarpackiego", podczas których zaprezentowane zostaną walory turystyczne i gospodarcze regionu. Będzie to pierwsza taka impreza w stolicy Francji zorganizowana przez zarząd województwa.
Jak poinformowała PAP rzeczniczka prasowa marszałka województwa podkarpackiego Aleksandra Gorzelak-Nieduży, w spotkaniach promocyjnych udział wezmą prezydenci miast z regionu m.in. Rzeszowa, Krosna i Przemyśla.

"Potencjał i możliwości województwa podkarpackiego przedstawione zostaną w dwóch prezentacjach: turystycznej oraz gospodarczej. Urzędnikom towarzyszyć będzie 11-osobowa misja gospodarcza, w której skład wejdą przedstawiciele m.in.: specjalnych stref ekonomicznych działających na Podkarpaciu, firm z regionu oraz stowarzyszenia +Dolina Lotnicza+" - dodała Gorzelak-Nieduży.

Uczestnicy spotkań będą mieli możliwość prowadzenia bezpośrednich rozmów z przedstawicielami odpowiednich branż ze strony francuskiej. Swój udział zapowiedzieli przedstawiciele instytucji i firm działający w branży m.in.: turystycznej, lotniczej, transportowej, maszynowej, motoryzacyjnej, spożywczej, chemicznej i budowlanej. Zaproszenia przyjęli również francuscy dziennikarze, specjalizujący się w zagadnieniach turystycznych i gospodarczych.

Podkarpacie zaprezentuje się także na stoisku w Miasteczku Europejskim podczas paryskiego Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Jak zaznaczyła Gorzelak-Nieduży, paryżanie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą turystyczną województwa i poszczególnych miast regionu.

"Będą mogli także podziwiać wyroby podkarpackich rękodzielników, kosztować wyroby regionalne i posłuchać muzyki typowej dla naszego regionu w wykonaniu zespołu +Karczmarze+" - powiedziała.

Wcześniej województwo promowało się m.in. w stolicy Niemiec.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: