PARTNER PORTALU
  • BGK

Podlaskie Centrum Informacji Turystycznej w operze

  • PAP    8 lipca 2014 - 16:06
Podlaskie Centrum Informacji Turystycznej w operze

Multimedialne regionalne Centrum Informacji Turystycznej, w którym turysta będzie mógł się dowiedzieć o atrakcjach w Podlaskiem, wydrukować mapy czy obejrzeć filmy o regionie - otwarto we wtorek w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku.
Centrum jest całoroczne i - jak podkreślają władze województwa - znajduje się w najbardziej reprezentatywnym miejscu w Białymstoku, położonym w centrum miasta.

Centrum Informacji Turystycznej prowadzi Podlaska Regionalna Organizacja Turystyczna.

Jak powiedziała Paulina Januszko z tej organizacji, informacja turystyczna w operze jest najnowocześniejszym takim centrum w regionie. Dodała, że turystów zaprasza już od środy rano.

Będą mogli oni skorzystać m.in. ze stołu multimedialnego, tabletów oraz info-kiosku. Januszko powiedziała, że na urządzeniach można przeglądać strony internetowe przeznaczone dla turystów, którzy chcą poznawać Podlaskie. Można m.in. dowiedzieć się o atrakcjach i zabytkach w regionie czy szlakach turystycznych, obejrzeć mapy, sprawdzić noclegi, ale też zaplanować podróż czy skorzystać z gotowych ofert.

W centrum stworzono też stanowisko komputerowe dla turystów. Januszko powiedziała, że nie wszyscy turyści mają dostęp do internetu, a tu będę mieli taką możliwość, do ich dyspozycji będzie też drukarka. Dodała, że wcześniej o takie możliwości pytali przede wszystkim turyści z zagranicy, którzy chcieli sprawdzić pocztę elektroniczną czy wydrukować np. bardzo szczegółowe mapy.

O atrakcjach regionu będzie można dowiedzieć się też u pracowników centrum. Januszko mówiła, że informacje będą udzielane w języku polskim, angielskim i francuskim, a od przyszłego tygodnia także po rosyjsku. W centrum dostępne są foldery turystyczne w różnych językach, działa też sklepik z pamiątkami, a na 80-calowym telewizorze będzie można obejrzeć filmy i fotografie z regionu.

Stworzenie i wyposażenie Centrum Informacji Turystycznej jest elementem promocyjnego projektu "Podlaskie - odwieczna potrzeba natury", realizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego, współfinansowanego z pieniędzy unijnych. Koszt utworzenia centrum to ponad 550 tys. zł.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.