PARTNER PORTALU
  • BGK

Podnoszenie kompetencji cyfrowych: 160 mln zł dla mieszkańców gmin

  • MN    17 sierpnia 2017 - 09:16
Podnoszenie kompetencji cyfrowych: 160 mln zł dla mieszkańców gmin
W ramach programu swoje kompetencje cyfrowe podniesie ponad 200 tys. obywateli. (fot. PTWP)

Resort cyfryzacji przekaże gminom granty na przeprowadzenie szkoleń w zakresie podnoszenia kompetencji cyfrowych swoich mieszkańców.




• Szkolenia dla mieszkańców przeprowadzą wybrani w drodze konkursu operatorzy.

• Ponad 200 tys. mieszkańców będzie mogło podnieść swoje kompetencje cyfrowe.

• Projekt ma budżet w wysokości 160 mln zł, dofinansowanie wynosi do 99 proc.

Granty będą udzielane z pomocą specjalnie wybranych do tego celu operatorów, którzy zostaną wybrani w konkursie ogłoszonym w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa. Oprócz przekazania grantów, operatorzy przygotują także scenariusze szkoleń i przygotują instruktorów do pracy z uczestnikami kursów.

W ramach programu swoje kompetencje podniesie ponad 200 tys. obywateli, którzy ukończyli 25 lat. O dofinansowanie mogą się ubiegać organizacje pozarządowe, powiaty, województwa i uniwersytety trzeciego wieku, jak również partnerstwa pomiędzy wymienionymi podmiotami. Kwota przeznaczonych na dofinansowanie projektów w konkursie wynosi 160 mln zł. Są to pieniądze pochodzące z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego i budżetu państwa. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 99 proc.

Czytaj też: Ministerstwo pyta o inwestycje w szerokopasmowy internet

Dzięki szkoleniom mieszkańcy dowiedzą się m.in., jak założyć własny biznes przez internet, jak korzystać z usług administracji cyfrowej albo jak robić bezpiecznie zakupy przez internet.

Nabór wniosków prowadzony jest sześciu rundach, pierwsza potrwa od 4 września do 3 października 2017 r. Więcej na stronie: cppc.gov.pl.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.