PARTNER PORTALU
  • BGK

Połączą się z darmowym internetem

  • AW    18 listopada 2011 - 20:05
Połączą się z darmowym internetem

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej wydała zgodę na świadczenie przez gminy Gdańsk oraz Tyrawa Wołoska usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą publicznie dostępnych punktów tzw. hotspotów.
Zgodnie z przepisami ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych, tzw. megaustawy, samorząd terytorialny może świadczyć usługi dostępu do Internetu bez pobierania opłat albo w zamian za opłaty niższe niż ceny rynkowe, pod warunkiem spełnienia określonych wymogów i uzyskaniu zgody Prezesa UKE.

W Gdańsku obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat będzie obejmowała ponad 70 hotspotów w miejscach publicznych.

Z kolei w Tyrawie Wołoskiej obszar, na którym będzie świadczona usługa dostępu do Internetu bez pobierania opłat za pomocą 6 hotspotów będzie obejmował teren Gminy Tyrawa Wołoska, w następujących lokalizacjach:

a) Urząd Gminy, Tyrawa Wołoska 175,
b) Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Rekreacji i Turystyki, Tyrawa Wołoska 191,
c) Punkt Przedszkolny, Rozpucie 2,
d) Gimnazjum, Rakowa 50,
e) Świetlica, Siemuszowa 36,
f) Remiza OSP, Hołuczków.

Funkcjonowanie poszczególnych hotspotów będzie zgodne z warunkami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Transportu z dnia 3 lipca 2007 r. w sprawie urządzeń radiowych nadawczych lub nadawczo-odbiorczych, które mogą być używane bez pozwolenia radiowego (Dz. U. z 2007 r., Nr 138, poz. 972 z późn. zm.).

Maksymalna przepływność łączy dla hotspotów dla wysyłania jak i odbierania danych nie może być wyższa niż 512 kbit/s. Łączny czas trwania połączenia dla hotspotów nie będzie większy niż 60 minut w trakcie pojedynczej sesji, przy czym ograniczenie połączenia dotyczyć będzie urządzenia końcowego lub użytkownika, jeżeli będzie on rejestrowany.

Czytaj też: Jak założyć hotspot w gminie?

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.