PARTNER PORTALU
  • BGK

Polska apeluje do KE by nie regulowała platform internetowych

  • pt    7 kwietnia 2016 - 22:37
Polska apeluje do KE by nie regulowała platform internetowych

• Jak donosi Politico jedenastu członków Unii, w tym reprezentująca Polskę minister cyfryzacji Anna Streżyńska, podpisało się pod listem do wiceszefa KE Andrusa Ansipa, odpowiedzialnego za Jednolity Rynek Cyfrowy.
• Argumentują w nim przeciwko podejmowaniu dalszych kroków mających na celu uregulowanie rynku platform internetowych.
Zdaniem sygnatariuszy istniejące prawodawstwo w zakresie ochrony danych, konkurencji i konsumentów tworzy wystarczające ramy prawne dla sektora.

Zamiast rozważań o kolejnych barierach prawnych, Komisja powinna zastanowić się nad stworzeniem warunków dla modelu samoregulacji. W opublikowanym liście czytamy, ze „istnieje duże ryzyko, iż nowe prawo nie nadąży za dynamicznymi zmianami w tym sektorze”. W zamian za to innowacyjność i inwestycje to procesy, które powinny być aktywnie promowane.

Sama definicja platform internetowych jest szeroka i obejmuje wszystko: od wyszukiwarek, poprzez media społecznościowe, aż do tzw. internetowej ekonomii współdzielenia i rozrywki w świecie wirtualnym.

Kraje sygnatariusze to: Polska, Wielka Brytania, Czechy, Luksemburg, Finlandia, Szwecja, Dania, Estonia, Łotwa, Litwa i Bułgaria.

Jak donosi Politico publikacja komunikatu Komisji poświęconego roli platform internetowych spodziewana jest w czerwcu tego roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.