Polska Cyfrowa przyjęta przez rząd

Rada Ministrów przyjęła trzy ważne dokumenty, które określają, w jaki sposób wykorzystamy środki unijne, a także środki z innych źródeł do cyfryzacji Polski.
Polska Cyfrowa przyjęta przez rząd

Pierwsze z dokumentów - Program Operacyjny Polska Cyfrowa (POPC) wskazuje trzy najważniejsze obszary cyfryzacji na lata 2014-2020 wspierany z pieniędzy unijnych – dostęp do szybkiego internetu, e-administracja i otwarty rząd oraz cyfrowa aktywizacja społeczeństwa czyli cyfrowe kompetencje obywateli.

Drugi dokument to Narodowy Plan Szerokopasmowy (NPS), który określa bardziej szczegółowo, w jaki sposób kontynuowana będzie budowa sieci szerokopasmowych. Celem jest zapewnienie każdemu Polakowi dostępu do szybkiego internetu.

Z kolei Program Zintegrowanej Informatyzacji Państwa (PZIP) poświęcony jest rozbudowie e-administracji i e-usług przyjaznych dla obywateli. Pokazuje, jak rozbudowując istniejące już e-usługi stworzyć system wygodny i skoncentrowany na potrzebach obywateli.

Razem te dokumenty określają, w jaki sposób wydawane będą środki unijne, a także środki z innych źródeł na cyfryzację do 2020 roku tak, by przyczyniły się one do modernizacji kraju.

Na realizacje Programu Polska Cyfrowa przeznaczonych jest  2 mld 255 mln EURO

Głównymi odbiorcami wsparcie w ramach POPC będą przedsiębiorcy telekomunikacyjni, jednostki administracji rządowej oraz jednostki im podległe, jednostki naukowe, państwowe organizacje kultury, organizacje pozarządowe, przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego.

Szczegółowe założenia programu poznasz tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A co to jest DAB+????

starsza, 2014-01-08 19:58:16 odpowiedz

a kiedy DAB+ na środkowym Pomorzu (Słupsk, Koszalin) ?

Grzesiek, 2014-01-08 18:54:25 odpowiedz

Od ponad roku mamy problemy z siecią internetową i telefoniczną. Wojna o pieniądze najpawdopodobniej przyczynia się do tego aby w zwierzęcej dzikości zabić rywali i marketingiem zniewolić prostych odbiorców internetu. Cały dzień kopia aby przywrócicnam neostradę od 205 roku bo inwazja konkurencyjna ...jest taka że ludzie wracają do neostrady i potrzebują światłowodów. A światłowód to 6 zł za metr...a mozna wziąc kasę wielką za formy śmieciowe internetu aby zdobyć pieniądze bo komfort ludzi na wsi jest wszystkim obojętny bo celem jest kasa a nie dostęp obywatela do internetu. rozwiń

starsza, 2014-01-08 18:11:48 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE