PARTNER PORTALU
  • BGK

Polsko-czeska bajka w Kędzierzynie-Koźlu

  • RAF    7 grudnia 2009 - 18:16

Prawie 30 tysięcy euro pozyskała Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu na realizację przyszłorocznego projektu pod nazwą "Bajka na każdy czas. Integracja społeczności pogranicza poprzez promocję literatury".
Dofinansowanie pochodzi ze środków Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej  RCz-RP  2007-2013. Całkowity budżet projektu wynosi ponad 35 tys.euro, w tym dotacja unijna blisko 30 tys. euro, a wkład własny biblioteki stanowi  5%  ogólnej wartości zadania.

Projekt będzie realizowany we współpracy z  biblioteką w czeskim Prerovie w okresie od stycznia do października 2010 r. Prerov to miasto partnerskie Kędzierzyna-Koźla.

Bajka na każdy czas to projekt skierowany do dzieci ze szkół i przedszkoli, a także nauczycieli oraz bibliotekarzy. Jego głównym celem jest poszerzanie współpracy pomiędzy miejscowościami polsko-czeskiego pogranicza poprzez podejmowanie wspólnych działań w zakresie kultury, edukacji i promocji literatury dla dzieci z obu krajów.

W ramach projektu ogłoszony zostanie konkurs na plastyczną interpretację wybranej bajki. Dzieci z Kędzierzyna-Koźla ilustrować będą bajki czeskie, a maluchy z Prerova polską literaturę dla najmłodszych. Z najpiękniejszych ilustracji powstanie polsko-czeski bajkowy kalendarz na rok 2011  i pokonkursowa wystawa, która będzie pokazywana po obu stronach granicy euroregionu Pradziad.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: