Pomoc społeczna z komputera

  • Przegląd prasy/Rzeczpospolita
  • 13-12-2012
  • drukuj
W przyszłym roku wniosek o świadczenie rodzinne będzie można złożyć przez Internet.
Pomoc społeczna z komputera

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad centralnym systemem zabezpieczenia społecznego - donosi „Rzeczpospolita".

Dzięki niemu ośrodki pomocy społecznej sprawdzą, czy świadczeniobiorca nie wnioskował o pomoc w innej gminie lub czy na potrzeby pomocy społecznej nie podał innego dochodu, niż wnioskując o zasiłek rodzinny.

Pilotażowa wersja systemu ma ruszyć w przyszłym roku. W tym czasie zostanie uruchomiona platforma dla świadczeniobiorców.

Wnioskujący nie będą musieli przedstawiać tylu zaświadczeń co obecnie. Część z nich ośrodek pomocy społecznej pobierze (np. o dochodzie czy niepełnosprawności) od innych urzędów.

W ramach ministerialnego projektu Empatia powstanie platforma analityczno-raportowa dla służb społecznych, która ułatwi służbom społecznym planowanie wydawania pieniędzy; portal informacyjno-usługowy służący do składania wniosków drogą elektroniczną oraz centralny system zabezpieczenia społecznego - podaje „Rzeczpospolita".

 


KOMENTARZE (1)ZOBACZ WSZYSTKIE

Weszcie. Wszędzie tak być powinno.
Oświadczenie, świadczenie, weryfikacja i sprawdzenie danych. Szybko, tanio, minimalnym nakładem sił. Reszta uwolnionych urzędników w rejon by się socjal nie marnował.
Ostatni raz po ślubie cywilnym (a było to kilkadziesiąt lat temu) byłem w urzędzi
...e jak mnie do zmiany dowodu gwałtem i szantażem zmuszono i krew mnie zalała jak pani z okienka poprosiła mnie o aktualny akt małżeństwa. Odmówiłem. Łaskawie zgodziła się żeby stary (z dnia śłubu) z domu przynieść.
To jest urząd? To jest wynaturzenie urzędu. Dlaczego ja za to dziadostwo płacić muszę?

rozwiń

pllo, 2012-12-13 07:16:36 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE