PARTNER PORTALU
  • BGK

Pomyślny pilotaż elektronicznego dziennika

  • AW    29 lutego 2012 - 16:18
Pomyślny pilotaż elektronicznego dziennika

Dziennik elektroniczny pilotażowo wdrożony w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Strzegomiu spotkał się z ciepłym przyjęciem przez rodziców oraz sporym zainteresowaniem ze strony nauczycieli.
W pierwszym semestrze dyrekcja strzegomskiej placówki zadbała o to, żeby sprawnie funkcjonował Internet w budynku gimnazjum i szkoły podstawowej. Dokupione zostały brakujące komputery w celu utworzenia stanowisk pracy nauczycielskiej. Komputery i laptopy znajdują się w salach lekcyjnych i w pokojach nauczycielskich, w których nauczyciele-wychowawcy mogą w sposób bezpośredni lub pośredni dokonywać wpisów do dziennika.

- W chwili obecnej po zakupieniu licencji na oprogramowanie UONET z Vulcana i zorganizowaniu szkoleń dla nauczycieli w ramach wewnątrzszkolnego doskonalenia nauczycieli rozpoczęliśmy prowadzenie dziennika. W marcu pozostaje jeszcze do aktywowania pakiet dla edukacji wczesnoszkolnej i do prowadzenia dokumentacji zajęć innych (między innymi dzienników zajęć z tzw. godzin karcianych) - informuje Krzysztof Dziurla, dyrektor Zespołu i wymienia zalety dziennika elektronicznego i jako oprogramowania jak: szybka komunikacja z rodzicami, zwiększenie zaangażowania rodziców w procesie kształcenia dzieci oraz realizacji zadań stawianych szkole,poprawa wyników dzięki stałemu monitorowaniu postępów w nauce,możliwość poprawy frekwencji uczniów w szkole za pomocą szybkiej informacji dla rodzica o nieobecności dziecka, oszczędność czasu dzięki automatycznemu generowaniu zestawień i statystyk frekwencji i postępów w nauce, wymaganych w dokumentacji szkolnej, a także zwiększenie efektywności pracy szkoły. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.