PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 100 mln zł na walkę z wykluczeniem

  • GK    14 sierpnia 2012 - 16:01
Ponad 100 mln zł na walkę z wykluczeniem

Ponad 100 mln zł jest w puli konkursu na dofinansowanie projektów związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu. Nabór wniosków rozpocznie się 20 sierpnia.
Władza Wdrażająca Programy Europejskie ogłasza konkurs na dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego projektów związanych z przeciwdziałaniem wykluczeniu cyfrowemu.

Czytaj też: Szerokie pasmo regionów

W konkursie mogą wziąć udział projekty zakładające m.in. całkowite lub częściowe pokrycie kosztów dostępu do Internetu w gospodarstwach domowych.

Brane pod uwagę będą również projekty zakładające dofinansowanie kosztów zatrudnienia i szkolenia pracowników jednostek samorządu terytorialnego lub organizacji pozarządowej uczestniczącej w konsorcjum z samorządem, którzy będą odpowiedzialni za realizację działania zmniejszającego problem wykluczenia cyfrowego.

Chodzi m.in. o wyposażenie w sprzęt komputerowy i utrzymanie dostępu do Internetu w bibliotekach publicznych, publicznych instytucjach kultury i szkołach.

W programie przeznaczono na ten cel ponad 100 mln zł. Wnioskodawcy mogą ubiegać się o wsparcie maksymalnie w wysokości 85 proc. kwalifikujących się wydatków. Pozostałą część w wysokości co najmniej 15 proc. musi zostać pokryta ze środków własnych wnioskodawcy.

Nabór wniosków rozpocznie się 20 sierpnia i będzie trwał do 21 września.

Więcej szczegółów tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.