PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 170 tys. kierowców sprawdziło swoje punktowe konta

  • PAP/JS    28 kwietnia 2017 - 20:24
Ponad 170 tys. kierowców sprawdziło swoje punktowe konta
Ministerstwo ostrzega, że wszelkie inne strony www, które "oferują" rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością (fot.pixabay.com)

Ponad 170 tysięcy kierowców sprawdziło stan swojego konta punktowego przez internet i założyli niemal 70 tys. nowych Profili Zaufanych (eGO) po czterech dniach od uruchomienia e-usługi "Sprawdź swoje punkty karne" - poinformowało Ministerstwo Cyfryzacji.
Możliwość sprawdzenia online punktów karnych to pierwszy etap programu CEPiK 2.0 prowadzonego przez Centralny Ośrodek Informatyki na zlecenie Ministerstwa Cyfryzacji.

Resort przypomina, że usługa została udostępniona w poniedziałek 24 kwietnia i od pierwszych godzin cieszyła się wielkim zainteresowaniem użytkowników. Już pierwszego dnia liczba jej wywołań przekroczyła 100 tysięcy.

Aby skorzystać z e-usługi koniecznie trzeba mieć Profil Zaufany (eGO), służący weryfikacji tożsamości. Profil można założyć na dwa sposoby: w sposób tradycyjny, rejestrując się na stronie pz.gov.pl, a następnie odwiedzając Punkt Potwierdzający z ważnym dokumentem tożsamości, lub bez wychodzenia z domu z wykorzystaniem zewnętrznego dostawcy tożsamości.

Obecnie z takiej opcji mogą skorzystać klienci banku PKO BP, Inteligo, ING, Millennium Banku i Envelo, czyli Poczty Polskiej przez internet.

Według Ministerstwa Cyfryzacji latem przyszłego roku zostaną uruchomione kolejne e-usługi w ramach Programu CEPiK 2.0, m.in.: możliwość sprawdzenia online szczegółowych informacji o pojazdach czy uprawnieniach do kierowania pojazdami.

Resort przypomniał, że e-usługa "Sprawdź swoje punkty karne" jest dostępna wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie za darmo. Do sprawdzenia punktów karnych drogą elektroniczną jest potrzebny tylko Profil Zaufany (eGO). Usługa nie wymaga udostępniania żadnych danych osobowych.

Ministerstwo ostrzega, że wszelkie inne strony www, które "oferują" rzekome informacje o stanie punktów karnych, w zamian za podanie jakichkolwiek danych lub wniesienie jakiejkolwiek opłaty, należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ może to być próba wyłudzenia danych lub pieniędzy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.