PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 200 mln na internet w świętokrzyskim

  • PAP    16 października 2012 - 18:06
Ponad 200 mln na internet w świętokrzyskim

Dziewięć ofert wpłynęło na przetarg ws. projektu i budowy sieci szerokopasmowego internetu w woj. świętokrzyskim - poinformował zastępca kierownika projektu Krzysztof Kowalczyk. Dodał, że rozpoczęto już ich ocenę.
"Po otwarciu ofert okazało się, że (...) dwie z nich dotyczą budowy całej sieci szerokopasmowego internetu w regionie, pozostałe jednej lub dwóch z czterech części sieci, które wyodrębniliśmy, aby prace można było prowadzić równolegle w kilku miejscach województwa" - wyjaśnił Krzysztof Kowalczyk, zastępca kierownika projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo świętokrzyskie".

Po wywieszeniu przez samorząd województwa w sierpniu br. ogłoszenia o przetargu wpłynęło kilkaset szczegółowych pytań dotyczących kwestii technicznych inwestycji.

Czytaj też: Sieć szerokopasmowa na mapie

"Jesteśmy także na ukończeniu oceny ofert na inżyniera projektu. Obydwie procedury chcemy zamknąć do końca roku, aby inwestycja była ukończona w terminie" - dodał Kowalczyk.

W regionie świętokrzyskim ma powstać do końca 2014 roku blisko 1500 km sieci światłowodowej oraz 148 tzw. węzłów dystrybucyjnych. Dzięki temu 90 proc. mieszkańców województwa świętokrzyskiego uzyska dostęp do szerokopasmowego internetu. Obecnie około 56 proc. mieszkańców nie ma łączności z internetem.

Budowa sieci szerokopasmowego internetu w województwie świętokrzyskim ma kosztować 202 mln zł, z czego 158 mln zł to unijne dofinansowanie. Inwestycja odbywa się w ramach projektu "Sieć szerokopasmowa Polski Wschodniej", obejmującego województwa: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, świętokrzyskie i podkarpackie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.