PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 22 mln zł na internet w Sosnowcu

  • esosnowiec.pl    28 marca 2013 - 09:19
Ponad 22 mln zł na internet w Sosnowcu

W Urzędzie Miejskim w Sosnowcu odbyło się podpisanie umowy na zaprojektowanie i wykonanie miejskiej szerokopasmowej sieci teleinformatycznej.




Inwestycja dotyczy projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WSL na lata 2007-2013 „Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim - Gmina Sosnowiec".

Projekt budowy sieci obejmuje budowę sieci publicznej dla świadczenia usług publicznych online na obszarze gminy Sosnowiec. Jest realizowany w ramach szerszego przedsięwzięcia „Rozwój Społeczeństwa Informacyjnego w Zagłębiu Dąbrowskim", którego gmina Sosnowiec jest partnerem przewodnim.

Projekt zakłada realizację wielu rodzajów zadań. Między innymi: realizację infrastruktury szkieletowej dostępu do szerokopasmowego internetu, połączenie siecią lokalną instytucji gminnych i ważnych jednostek użyteczności publicznej, utworzenie publicznych punktów dostępu do internetu, utworzenie centrum zarządzania siecią lokalną i wyposażenie go w infrastrukturę teleinformatyczną.

Wykonawcą zadania będzie firma Sprint z Olsztyna. Ze strony miasta umowę podpisał prezydent Sosnowca Kazimierz Górski. Całkowity koszt inwestycji to kwota ponad 22 mln zł. Dofinansowanie wyniesie ponad 18 mln zł. Prace potrwają do końca grudnia 2014 roku.

- Cieszę się, że mogę podpisać stosowne dokumenty w tej sprawie. To bardzo ważna inwestycja dla miasta. Sosnowiec od lat stawia na innowacyjność, zmienia swój charakter stając się miastem nowoczesnych technologii. Sieć szerokopasmowa to jeden z najważniejszych elementów tych przemian - mówił prezydent miasta Kazimierz Górski.

Z kolei przedstawiciele wykonawcy przekonywali o swoich kompetencjach w zakresie realizacji podobnych inwestycji.

- Mamy olbrzymie doświadczenie w tej branży, działamy na rynku od lat wdrażając system w wielu miastach. Jesteśmy przekonani, że Sosnowiec będzie zadowolony z naszych działań - mówili zgodnie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!






KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.