PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 3 tys. ochotników na latarników

  • GK    20 sierpnia 2012 - 09:49
Ponad 3 tys. ochotników na latarników

Już ponad trzy tysiące osób zgłosiło się do programu Polska Cyfrowa Równych Szans. Chcą zostać latarnikami i pomagać osobom po 50. roku życia uczynić pierwszy krok w cyfrowym świecie.
Program realizowany jest przez Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” dzięki wsparciu funduszy europejskich w ramach Projektu systemowego − działania na rzecz rozwoju szerokopasmowego Internetu w Polsce. W maju został nagrodzony nagrodą WSIS Project Prize 2012 w kategorii budowanie potencjału cyfrowego przyznawaną najlepszym projektom na świecie.

Czytaj też: Minister Michał Boni będzie latarnikiem

Od kilku miesięcy lokalni animatorzy zajęć edukacji cyfrowej – Latarnicy Polski Cyfrowej – szkolą się w całej Polsce, korzystając z ponad 180 specjalistycznych szkoleń, zorganizowanych w ramach PCRS przez Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” . Do połowy sierpnia w dwudniowych zjazdach wzięło udział ponad 110 osób. Wszystkie szkolenia zaplanowano do końca września.

Czytaj też: Latarnicy zapalą cyfrowy kaganek na wsi

Najmłodsi latarnicy to uczniowie liceów. Najstarszy ma 76 lat. Są wśród nich przedstawiciele najróżniejszych zajęć i profesji: uczniowie i studenci, bibliotekarze i nauczyciele, harcerze, przedsiębiorcy, artyści, samorządowcy, emeryci, leśnicy, informatycy i dziennikarze.

Latarnikiem Polski Cyfrowej może zostać każda osoba posiadająca umiejętności korzystania z Internetu i komputera – pomagają oni bowiem w zrobieniu pierwszych kroków w Internecie i przekonaniu się do korzystania z Internetu.

Czytaj też: Światło latarnika bywa dość słabe

Najwięcej latarników (341) mieszka, co nie dziwi, w województwie mazowieckim, ale tuż za nim lokuje się region lubelski (294), o ponad dwukrotnie mniejszej liczbie mieszkańców. Wciąż jednak na latarniczej mapie Polski widać białe plamy.

Organizatorzy zachęcają zatem zainteresowanych z tych właśnie gmin do zarejestrowania się w serwisie: http://latarnik.mwi.pl/zostan-latarnikiem i do wzięcia udziału w szkoleniach, odbywających się w regionach.

<!-- pagebreak //-->

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.