PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 5 tys. dowodów osobistych w Chorzowie straci ważność

  • AT    22 lutego 2013 - 12:28
Ponad 5 tys. dowodów osobistych w Chorzowie straci ważność

5,5 tysiąca dowodów osobistych w Chorzowie straci w tym roku ważność. Miasto przypomina swoim mieszkańcom o ich wymianie.
Tylko w 2013 roku z powodu upływu terminu ważności, dowód będzie musiało wymienić w Chorzowie 5,5 tys. mieszkańców. Do tego dochodzi bieżąca wymiana z powodu kradzieży, zniszczenia, utraty czy zmiany danych.

Czytaj też: Dowody i meldunek doczekały się swoich dat

- Nieważny dowód może oznaczać spore problemy. Nie odbierzemy emerytury, poleconego na poczcie i nie wypłacimy pieniędzy przy okienku bankowym. Dlatego namawiam mieszkańców Chorzowa, by nie czekali z wymianą dowodu osobistego do ostatniej chwili. Szczególnie, że na nowy dokument trzeba czekać około 3 tygodni - podkreśla prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Czytaj też: Nie chcę, by dowód osobisty był gadżetem, który nie będzie działał

Wymiana dowodu osobistego jest bezpłatna, a sama procedura prosta - wystarczy pobrać i wypełnić wniosek, do którego trzeba dołączyć dwa zdjęcia - lewy półprofil z widocznym lewym uchem.

Komplet dokumentów należy osobiście złożyć w pokoju nr 7. w UM w Chorzowie. Od kwietnia uruchomione będzie dodatkowe stanowisko w pokoju nr 10, co ma usprawnić obsługę mieszkańców i skrócić ewentualne kolejki.

W przypadku osób, które ze względu na wiek czy stan zdrowia nie mogą osobiście przyjść do urzędu, formalności załatwiane będą w domu klienta. Po telefonicznym umówieniu, pracownik urzędu złoży wizytę, by potwierdzić tożsamość oraz podpisać wniosek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.