PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 60 hotspotów przybędzie we Wrocławiu

  • PAP    2 maja 2012 - 18:04
Ponad 60 hotspotów przybędzie we Wrocławiu

Ponad sześćdziesiąt nowych punktów pozwalających na bezpłatny, bezprzewodowy dostępu do internetu powstanie do końca kwietnia 2013 r. we Wrocławiu. Koszt inwestycji to ponad 2,7 mln zł.
Jak powiedział na środowej konferencji prasowej dyrektor wydziału informatyki wrocławskiego Urzędu Miejskiego Dariusz Jędryczek, projekt budowy sieci bezpłatnego bezprzewodowego internetu w stolicy Dolnego Śląska jest prowadzony od czterech lat. Na terenie miasta funkcjonuje 50 anten, które są zamontowane m.in. w okolicy Rynku, Hali Stulecia, Wrocławskiego Teatru Lalek i Placu Grunwaldzkiego.

Powstać ma jeszcze 62 nowych punktów dostępu, które zostaną zlokalizowane m.in. w rejonie rynku, ale także w okolicy Wyspy Słodowej i Placu Kromera. W związku z organizacją Euro 2012 darmowy internet ma być od końca maja przy stadionie miejskim, nowym terminalu lotniczym i na kolejowym Dworcu Głównym.

"Planujemy, że w 2012 r. uruchomionych zostanie 45 nowych punktów, a pozostałe 17 zaczną działać w 2013 r. Natomiast w trzecim kwartale 2013 r. chcemy objąć siecią dodatkowo wszystkie placówki oświatowe zlokalizowane na terenie miasta. Dzięki temu darmowy dostęp do internetu będą mieli niemal wszyscy uczniowie" - mówił Jędryczek.

Prędkość miejskiego internetu nie jest wielka, wynosi obecnie ok. 380 kb/s. Dyrektor wyjaśnił, że że zgodnie z obowiązującymi przepisami oferowana przez miasto usługa nie może w żaden sposób konkurować z ofertą prywatnych dostawców.

"Oferujemy +internet socjalny+, dzięki któremu użytkownik może sprawdzić sobie podstawowe informacje czy np. mapę Wrocławia, ale nie ma z niego korzystać na stałe ściągając z sieci jakieś wielkie pliki" - dodał.

Koszt rozbudowy sieci bezpłatnego internetu we Wrocławiu wynosi ponad 2,7 mln zł. Ponad 2,2 mln zł pochodzi z dotacji przyznanych przez Unię Europejską. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.