PARTNER PORTALU
  • BGK

Ponad 90,5 mln zł na e-administrację

  • PAP    17 września 2013 - 07:38
Ponad 90,5 mln zł na e-administrację

Ponad 90,5 mln zł kosztować będzie budowa Podkarpackiego Systemu e-Administracji Publicznej. Dzięki temu projektowi większość spraw w urzędzie będzie można załatwić poprzez internet.
PSeAP zacznie działać w przyszłym roku. Podkarpacki system jest największym tego typu projektem realizowanych w Polsce przez samorządy. Jak poinformował urząd marszałkowski w Rzeszowie, wykonawcą systemu będzie firma Atos, której oferta okazała się najkorzystniejsza w przetargu

W projekcie PSeAP udział bierze w sumie 160 samorządów z całego regionu. W ramach podpisanej umowy zwycięska firma dostarczy m.in. 158 serwerów, ponad 6,8 tys. komputerów oraz urządzenia wielofunkcyjne do przyjmowania dokumentów i zestawy do składania podpisu cyfrowego.

Spółka wdroży i uruchomi w samorządach elektroniczny obieg dokumentów. W sumie dzięki systemowi uruchomionych zostanie 420 e-usług, które będzie można zrealizować poprzez internet.

Jak zaznaczył w komunikacie dyrektor sprzedaży Atos w Polsce Robert Ługowski, podpisanie umowy na realizację PSeAP jest istotnym krokiem w rozwoju firmy w Polsce w sektorze publicznym.

„Widzimy duży potencjał tego rynku oraz oczekiwania klientów chcących korzystać z międzynarodowych doświadczeń firm takich jak nasza, szczególnie w projektach, których wcześniej nie realizowano w naszym kraju" - dodał.

Podkarpacki system jest współfinansowany z unijnego Regionalnego programu operacyjnego województwa podkarpackiego.

Firma Atos to międzynarodowy koncern z branży usług informatycznych, spółka zatrudnia 77 tys. pracowników w 47 krajach. W Polsce firma istnieje od 2000 roku i posiada biura w czterech miastach: w Warszawie., Bydgoszczy, Wrocławiu i Gdańsku. W Polsce zatrudnia ponad 2 tys. osób.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.