PARTNER PORTALU
  • BGK

Poprawią się drogi w powiecie krakowskim

  • JL    11 maja 2010 - 08:15

Za 17 ml zł przebudowane zostaną dwie drogi powiatowe. Ponad 7,5 mln zł dołoży Unia.
Inwestycja zakończy się do 2011 r. W jej ramach przebudowanych zostanie 14,7 km dróg powiatowych, wyremontowanych 40 skrzyżowań i 326 zjazdów. Jezdnie zostaną poszerzone do 6 m, pobocza – do metra. Powstanie blisko 1210 m chodników, zaś dalsze 125 m zostanie odnowionych.

Powstaną też nowe przejścia dla pieszych, przebudowie i renowacji ulegną systemy odwodnienia. Nad potokiem Krzeszówka w Krzeszowicach przebudowany zostanie most nr 86, w Tenczynku nad potokiem Olszówka niszczejący most zostanie zastąpiony nową konstrukcją. Inwestycja będzie realizowana również na terenie miejscowości Rudno, Zalas, Frywałd i Sanka.

Inwestycja przyczyni się do poprawy połączenia z węzłami autostrady A4 i obwodnicą Krakowa oraz stref aktywności gospodarczej, jak Kraków Business Park i kilkudziesięciu zakładów pracy. Nowy most w Tenczynku poprawi warunki przepływu wody, zmniejszając zagrożenie powodziowe.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • warszawianko-krakowianka, 2010-05-11 13:02:29

    Ciekawe kiedy poprawią drogę wylotową S 7 z Królewskiego Miasta Krakowa na Warszawę, czyli odcinek Kraków -Węgrzce....bo jak narazie horror.Maszyny stoja juz drugi miesiac, droga zastawiona płotkami ,utrudniony przejazd,same dziury i muldy...i NIC sie nie dzieje....