PARTNER PORTALU
  • BGK

Poprawiają ePUAP: będzie przerwa w działaniu serwisu

  • pt    9 września 2016 - 14:35
Poprawiają ePUAP: będzie przerwa w działaniu serwisu
Tym razem to nie kolejna awaria, a przerwa serwisowa w ePUAP (fot. www.cpi.gov.pl)

• Od godz. 17 w piątek do północy w niedzielę nieczynny będzie serwis ePUAP.
• Przerwa ma związek z przełączeniem obecnego modułu profilu zaufanego ePUAP na system wydzielonego profilu zaufanego.
- Uprzejmie informujemy, że w związku z procesem wydzielenia funkcjonalności profilu zaufanego z systemu ePUAP do niezależnej infrastruktury i oprogramowania, serwis będzie niedostępny – pisze w komunikacie Ministerstwo Cyfryzacji.

Przerwa serwisowa potrwa od godziny 17 w piątek 9 września, do godziny 23.59 w niedzielę 11 września.

Jak tłumaczy MC, podległy ministerstwu Ośrodek Informatyki pracuje nad przełączeniem obecnego modułu profilu zaufanego ePUAP na system wydzielonego profilu zaufanego.

- To ważny krok na drodze do upowszechniania i przybliżania do obywateli elektronicznych usług administracji – podkreśla resort w komunikacie.

Jakie zmiany w ePUAP?

Wprowadzone zostaną zmiany w zakresie sprzętu i oprogramowania, które mają na celu zwiększenie wydajności, poprawę bezpieczeństwa, dostępności i niezawodności systemu.

Dane z obecnego modułu profilu zaufanego ePUAP zostaną także przeniesione do nowego systemu. Wszelkie informacje dotyczące kont, ich historii spraw i usług zostaną zachowane.

MC dodaje, że poza niedogodnościami związanymi z przerwą serwisową, zmiany nie będą mieć praktycznego wpływu na użytkowników profilu zaufanego. Po zmianie będą mogli korzystać z tych samych funkcjonalności i na takich samych zasadach.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.