PARTNER PORTALU
  • BGK

Poradnia psychologiczna online

  • JL    16 września 2010 - 10:03
Poradnia psychologiczna online

Wirtualna poradnia psychologiczna psycho-help.pl powstała z myślą o młodzieży szkół gimnazjalnych i ponad gimnazjalnych. Stronę prowadzi Fundacja dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.
Portal profesjonalnej wiedzy i porad psychologicznych psycho-help.pl jest owocem współpracy świata nauki (Instytut Psychologii UKW oraz Polskie Towarzystwo Terapeutyczne), samorządu województwa kujawsko-pomorskiego i Fundacji dla Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Ma charakter edukacyjno-profilaktyczny i konsultacyjny.

– Portal został stworzony z myślą o tych, którzy mają opory, by o swoich problemach porozmawiać ze specjalistą osobiście – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Do września z porad dostępnych na stronie skorzystało ponad 50 tys. osób. Najczęściej poruszanymi przez młodzież problemami są stres, miłość i kontakty z rodzicami.

Aby skorzystać z pomocy psychologów, należy zarejestrować się, a następnie zalogować w portalu. Projekt przewiduje także uruchomienie tematycznych grup dyskusyjnych i wsparcia dla rodziców i nauczycieli.

Poradnia została uruchomiona w 2009 r. dzięki wsparciu samorządu województwa. W tym roku projekt ponownie otrzymał dofinansowanie z urzędu marszałkowskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.