PARTNER PORTALU
  • BGK

Porozumienie na rzecz umiejętności cyfrowych

  • GK    2 lipca 2013 - 13:21
Porozumienie na rzecz umiejętności cyfrowych

Trzeciego lipca powołane zostanie Polskie Szerokie Porozumienie na Rzecz Umiejętności Cyfrowych. Będzie to nieformalne zrzeszenie instytucji, organizacji i firm, które chcą wspierać rozwój kompetencji cyfrowych Polaków.
Z inicjatywą tą występują minister administracji i cyfryzacji Michał Boni oraz lider cyfryzacji w Polsce Włodzimierz Marciński. Uroczystość odbędzie się w Pałacu Prezydenckim z udziałem min. Boniego i komisarz Neelie Kroes.

Porozumienie będzie działać m.in. na rzecz zdobywania cyfrowych umiejętności niezbędnych na rynku pracy i partycypacji cyfrowej w życiu publicznym.

Umiejętności cyfrowych nie zdobywa się raz na całe życie. Pojawiają się nowe technologie i nowe możliwości - aby umiejętnie je wykorzystywać musimy się więc nauczyć tego, jak się uczyć. To między innymi od poziomu naszych umiejętności cyfrowych zależy, jak szybko Polska będzie się rozwijać.

Ta świadomość nie jest obca naszym unijnym współobywatelom, dlatego niedawno Unia Europejska ogłosiła Manifest w sprawie e-Umiejętności, a Komisja Europejska powołała Wielką Koalicję na rzecz Cyfrowych Miejsc Pracy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.