PARTNER PORTALU
  • BGK

Portal Funduszy Europejskich rusza w nowej odsłonie

  • PAP    19 stycznia 2015 - 16:36
Portal Funduszy Europejskich rusza w nowej odsłonie
fot. funduszeeuropejskie.gov.pl

Chcąc sprostać wyzwaniom, jakie wiążą się z realizacją przyszłych projektów dofinansowanych ze środków unijnych w latach 2014-2020, Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju przygotowało nową odsłonę serwisów internetowych Funduszy Europejskich.




Portal, dostępny pod adresem www.FunduszeEuropejskie.gov.pl, oraz serwisy krajowych programów zyskały odświeżoną, atrakcyjniejszą dla użytkowników szatę graficzną, ale co najważniejsze - będą bardziej intuicyjne w obsłudze. Architektura informacji nowych serwisów ma ułatwić Internautom nawigację, a przede wszystkim umożliwić szybkie dotarcie do wybranych informacji związanych z Funduszami Europejskimi.

Dostępne strony

Tworząc nową odsłonę stron, MIR przykładało szczególną uwagę do tego, aby każdy Internauta miał pełny dostęp do zamieszczanych materiałów i funkcjonalności, a serwisy były dostępne niezależnie od urządzenia, którym posługuje się Internauta.

Co znajdzie się na nowych stronach?

W I etapie nowe serwisy zaoferują użytkownikom: informacje w formie instrukcji i poradników ułatwiających zrozumienie zagadnień związanych z Funduszami Europejskimi oraz ubieganiem się o dotacje, wyszukiwarkę szkoleń i konferencji na temat funduszy, listę ogłoszeń o naborach wniosków, dokumenty i publikacje informacyjne o środkach europejskich, dane kontaktowe Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich, informacje o efektach Funduszy Europejskich oraz dane o projektach, które otrzymały dofinansowanie z Funduszy Europejskich, możliwość oceny przydatności poszczególnych informacji zawartych na stronach.

W II etapie wraz z postępem prac nad dokumentami dotyczącymi nowych programów, uruchomiona zostanie Wyszukiwarka Dotacji, w której znajdą się informacje o wszystkich możliwościach uzyskania wsparcia z Funduszy Europejskich. Dzięki intuicyjnym filtrom użytkownik w łatwy i szybki sposób będzie mógł odnaleźć interesujące go źródło finansowania.

System informowania o Funduszach Europejskich w Internecie

Na Portalu Funduszy Europejskich znajdą się również przekierowania do stron wszystkich instytucji zajmujących się zarządzaniem środkami UE. Strony będą charakteryzowały się spójną architekturą informacji oraz jednolitą szatą graficzną.

Gdzie szukać nowych serwisów?

Serwisy w nowej odsłonie dostępne są pod następującymi adresami: Portal Funduszy Europejskich - www.FunduszeEuropejskie.gov.pl

Serwis Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-20 - www.pois.gov.pl

Serwis Programu Inteligentny Rozwój - www.poir.gov.pl

Serwis Programu Polska Cyfrowa - www.popc.gov.pl

Serwis Programu Wiedza Edukacja Rozwój - www.power.gov.pl

Serwis Programu Polska Wschodnia - www.polskawschodnia.gov.pl

Serwis Programu Pomoc Techniczna 2014-20 - www.popt.gov.pl

A dotychczasowe strony programów?

Serwisy programów z perspektywy 2007-2013 można znaleźć pod następującymi adresami: Portal Funduszy Europejskich na lata 2007-2013 - www.funduszeeuropejskie.2007-2013.gov.pl

Serwis Programu Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 - www.pois.2007-2013.gov.pl

Serwis Programu Innowacyjna Gospodarka - www.poig.2007-2013.gov.pl (również www.poig.gov.pl)

Serwis Programu Kapitał Ludzki - www.efs.2007-2013.gov.pl

Serwis Programu Rozwój Polski Wschodniej - www.polskawschodnia.2007-2013.gov.pl

Serwis Programu Pomoc Techniczna 2007-2013 - www.popt.2007-2013.gov.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.