PARTNER PORTALU
  • BGK

Poszukiwani liderzy cyfrowej administracji

  • bad    20 maja 2014 - 15:46
Poszukiwani liderzy cyfrowej administracji

Trwa konkurs Złota@, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Miasta w Internecie” a patronami Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Urząd Komunikacji Elektronicznej. MAC patronuje kategorii „Lider Cyfrowej Administracji" a UKE „Samorządowy Lider Szerokopasmowego Internetu". Konkurs promuje samorządy lokalne, które podejmują aktywne i skuteczne działania na rzecz cyfrowego rozwoju.
Zwycięskie samorządy otrzymają statuetki "Złota@ 2014". Zostaną one wręczone podczas 18. Konferencji "Miasta w Internecie", która odbędzie się 11-13 czerwca w Gdańsku. Jury weźmie pod uwagę m. in. stopień rozwoju usług świadczonych drogą elektroniczną, zakres współdziałania systemów informatycznych gminy/powiatu z platformą ePUAP, edukację cyfrową mieszkańców oraz działania na rzecz upowszechnienia dostępu do szerokopasmowego internetu.

Wszystkie samorządy, które wspierają rozwój cyfrowy w swoich społecznościach, mogą zgłaszać udział w konkursie do 23 maja 2014 r. Warunkiem jest dostarczenie formularza zgłoszeniowego wraz z wypełnioną ankietą na adres biura organizacyjnego konkursu. Można to zrobić pocztą: Stowarzyszenie „Miasta w Internecie", ul. Krakowska 11A, 33-100 Tarnów, faksem: +48 14 628 43 11, lub e-mailem: konkurs@mwi.pl.

Podczas ubiegłorocznej edycji tytuł Lidera Cyfrowej Administracji otrzymali: gmina Zawoja Urząd Miasta i Gminy w Prusicach Urząd Miasta Kołobrzeg oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim. Samorządowym Liderem Szerokopasmowego Internetu został Urząd Miejski w Koszalinie. Wyróżnienie za wprowadzanie innowacyjnych usług cyfrowych trafiło do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.