PARTNER PORTALU
  • BGK

Potwierdź profil zaufany i odbierz gadżety

  • KrosnoCity.pl    6 czerwca 2015 - 15:03
Potwierdź profil zaufany i odbierz gadżety
Fot. PixaBay

Starostwo powiatowe w Krośnie zachęca do korzystania z elektronicznej administracji.
Profil zaufany jest bezpłatną metodą potwierdzania tożsamości obywatela w systemach elektronicznej administracji. Zastępuje podpis odręczny. Jest odpowiednikiem bezpiecznego podpisu elektronicznego. Jednak w przeciwieństwie do podpisu elektronicznego do jego używania nie potrzeba karty i czytnika.

- Do dnia 15 czerwca wszyscy, którzy potwierdzą profil zaufany w Starostwie Powiatowym w Krośnie otrzymają atrakcyjne gadżety - informuje Ewa Bukowiecka, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Krośnie.

Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych został utworzony w ramach realizowanego projektu pn. "Liderzy e-Rozwoju Podkarpacia", dofinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego. Punkt znajduje się w Kancelarii Ogólnej (parter, pokój 004) i czynny jest w godzinach pracy urzędu.

Jakie sprawy załatwisz z profilem zaufanym?

Posiadając profil zaufany obywatel może załatwić niektóre sprawy administracyjne drogą elektroniczną, za pośrednictwem platformy ePUAP m.in. w takich instytucjach jak: Urząd Gminy, Urząd Miasta, Starostwo Powiatowe, Urząd Skarbowy, ZUS, Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta, Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej, uczelnie wyższe.

- Za pośrednictwem profilu zaufanego można np. składać podania, skargi, założyć firmę przez Internet, kontrolować stan ubezpieczenia zdrowotnego i opłacanych przez pracodawcę składek, wysyłać pisma, bez konieczności wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę z dowolnego miejsca - dodaje Ewa Bukowiecka.

Do założenia profilu zaufanego niezbędne jest posiadanie konta na platformie ePUAP oraz wypełnienie elektronicznie wniosku o przyznanie profilu zaufanego. Po wypełnieniu wniosku należy w ciągu 14 dni zgłosić się do Punktu Potwierdzania z dowodem osobistym lub paszportem w celu potwierdzenia profilu zaufanego. I jest to jedyna konieczna wizyta w urzędzie.

Profil jest ważny 3 lata, w każdej chwili można go unieważnić.

Szczegółowe informacje na temat profilu zaufanego można uzyskać na stronach: www.profilzaufany.powiat.krosno.pl oraz www.epuap.gov.pl link do strony informacyjnej o profilu zaufanym jest również dostępny na stronie głównej Starostwa Powiatowego www.powiat.krosno.pl

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.