PARTNER PORTALU
  • BGK

Poważna awaria CEPiK-u w Katowicach. Urzędnicy wprowadzają dane ręcznie

  • KDS    19 lutego 2018 - 11:57
Poważna awaria CEPiK-u w Katowicach. Urzędnicy wprowadzają dane ręcznie
Kłopoty z CEPIK-iem utrudniają rejestrację samochodów od kilku miesięcy. Tym razem o awarii poinformowali urzędnicy z Katowic (fot. www.coi.gov.pl)

Ciąg dalszy zamieszania z CEPiK. W poniedziałek (19.02) o awarii poinformowali urzędnicy w Katowicach. Zgłoszenia wprowadzane są ręcznie.
Kłopoty z działaniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców trwają w mniejszej lub większej skali od 13 listopada, gdy uruchomiono Centralną Ewidencję Pojazdów. System przeszedł już kilka aktualizacji, mimo to problemy nie znikają. W poniedziałek (19.02) mieszkańcy stolicy Górnego Śląska muszą liczyć się z tym, że chcąc zarejestrować samochód, nieco poczekają.

- Awaria Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców - po aktualizacji systemu CEPIK wystąpiły ponowne problemy z aplikacją, która służy do wprowadzania informacji do systemu. W chwili obecnej w #Katowice zgłoszenia są wprowadzane ręcznie przez pracowników urzędu - czytamy na oficjalnym koncie miasta na Twitterze.  

Kolejne informacje o problemach, awariach i niedociągnięciach spotykają się też z dużą krytyką ze strony głównych zainteresowanych - mieszkańców miast. 

- Jak można było wprowadzić CEPIK, wcześniej go nie testując?! - piszą oburzeni internauci.

Warto przypomnieć, że we wtorek (20.02) podczas obrad Zespołu ds. Administracji Publicznej i Bezpieczeństwa Obywateli oraz Zespołu ds. Społeczeństwa Informacyjnego Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu terytorialnego, jednym z punktów dyskusji jest przedstawienie przez Ministerstwo Cyfryzacji aktualnych informacji o funkcjonowaniu systemu CEPiK 2.0 po wprowadzonych zmianach

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.