Powiat nie jest zbędnym szczeblem

  • Przegląd mediów/Radio Tok FM
  • 27-12-2011
  • drukuj
Minister Michał Boni uważa, że nie ma teraz czasu na zmiany ustrojowe, bo trzeba zadbać o to, aby samorządy kierowały się oszczędnościami i nie pogłębiały deficytu budżetowego.
Powiat nie jest zbędnym szczeblem
Minister dodał w wywiadzie dla „Radia Tok FM”, że nie uważa powiatu za zbędny szczebel ustroju. Przyznał, że po pierwszych kilkunastu latach dobrego współdziałania, ostatnie lata pokazały rosnące napięcie, czyli niezrozumienie między rządem a samorządem.

Według ministra to jest zagrożenie konfliktu systemowego, któremu należy zapobiec. Michał Boni uważa także, że nie czas teraz na rewolucję ustrojową.

W kwestii cyfryzacji dodał, że społeczeństwo jest już w dużej części sieciowe, ale rząd analogowy. Według Boniego przy projektach cyfryzacyjnych nie można myśleć przede wszystkim o sprzęcie. Ważna jest funkcjonalność, czyli to co mają zyskać obie strony: obywatel i administracja.

Przyznał, że z elektronicznym sądem jest nie najgorzej a z rejestracją podmiotów jednodobowych jest już zupełnie dobrze – informuje serwis internetowy „Radia Tok FM”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE