• PARTNER PORTALU

Powstaje rejestr tłumaczy języka migowego

Mazowiecki Urząd Wojewódzki tworzy rejestr tłumaczy dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych.

Tłumacze ci pomogą w sprawniejszej obsłudze w trakcie wizyty w urzędzie osób z dysfunkcją słuchu i wzroku.

Biuro prasowe wojewody mazowieckiego poinformowało w piątek, że tłumacze znający polski język migowy, system językowo–migowy oraz sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych mogą zgłaszać się do rejestru prowadzonego przez wojewodę.

Czytaj też: Język migowy w każdym urzędzie

„Wykaz umożliwi sprawniejszą obsługę klientów niesłyszących oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku, którzy w trakcie wizyty w urzędach mogą liczyć na bezpłatną pomoc w komunikacji” – podkreślono w komunikacie.

Umówienie spotkania w urzędzie wojewódzkim w towarzystwie tłumacza jest możliwe po wypełnieniu formularza „Tłumacz dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych”, który znajduje się w zakładce „Pomoc” w lewym górnym rogu strony internetowej urzędu.

Osoba, która chce skorzystać z takiej pomocy, powinna w formularzu podać swoje dane oraz wskazać sprawę do załatwienia, a także przynajmniej na trzy dni robocze przed spotkaniem określić jego termin. Pracownik urzędu skontaktuje za pomocą wybranego sposobu komunikacji (sms/mms, mail, faks) potwierdzi miejsce i terminu wizyty.

Tłumacze powinni składać wnioski o wpis do rejestru wraz z oświadczeniem potwierdzającym znajomość jednej z form komunikowania się w kancelarii Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przesłać pocztą (na adres: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa) lub mailem na lex@mazowieckie.pl. Zgłoszenia obsługuje również elektroniczna skrzynka podawcza. Wynagrodzenie tłumaczy będzie wypłacane przez organy administracji publicznej.

Dodatkowe informacje o rejestrze i niezbędne dokumenty do uzyskania wpisu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej MUW (www.bip.mazowieckie.pl, zakładka „Rejestry, ewidencje, archiwa”).

 


KOMENTARZE (0)

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE
Ze względu na ciszę wyborczą komentowanie zostało wyłączone.
Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE

WYSZUKIWARKI

Polecane oferty: