PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje rejestr tłumaczy języka migowego

  • PAP    22 czerwca 2012 - 13:43
Powstaje rejestr tłumaczy języka migowego

Mazowiecki Urząd Wojewódzki tworzy rejestr tłumaczy dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych.
Tłumacze ci pomogą w sprawniejszej obsłudze w trakcie wizyty w urzędzie osób z dysfunkcją słuchu i wzroku.

Biuro prasowe wojewody mazowieckiego poinformowało w piątek, że tłumacze znający polski język migowy, system językowo–migowy oraz sposób komunikowania się osób głuchoniewidomych mogą zgłaszać się do rejestru prowadzonego przez wojewodę.

Czytaj też: Język migowy w każdym urzędzie

„Wykaz umożliwi sprawniejszą obsługę klientów niesłyszących oraz z dysfunkcją słuchu i wzroku, którzy w trakcie wizyty w urzędach mogą liczyć na bezpłatną pomoc w komunikacji” – podkreślono w komunikacie.

Umówienie spotkania w urzędzie wojewódzkim w towarzystwie tłumacza jest możliwe po wypełnieniu formularza „Tłumacz dla osób niesłyszących i głuchoniewidomych”, który znajduje się w zakładce „Pomoc” w lewym górnym rogu strony internetowej urzędu.

Osoba, która chce skorzystać z takiej pomocy, powinna w formularzu podać swoje dane oraz wskazać sprawę do załatwienia, a także przynajmniej na trzy dni robocze przed spotkaniem określić jego termin. Pracownik urzędu skontaktuje za pomocą wybranego sposobu komunikacji (sms/mms, mail, faks) potwierdzi miejsce i terminu wizyty.

Tłumacze powinni składać wnioski o wpis do rejestru wraz z oświadczeniem potwierdzającym znajomość jednej z form komunikowania się w kancelarii Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, przesłać pocztą (na adres: pl. Bankowy 3/5, 00-950 Warszawa) lub mailem na lex@mazowieckie.pl. Zgłoszenia obsługuje również elektroniczna skrzynka podawcza. Wynagrodzenie tłumaczy będzie wypłacane przez organy administracji publicznej.

Dodatkowe informacje o rejestrze i niezbędne dokumenty do uzyskania wpisu znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej MUW (www.bip.mazowieckie.pl, zakładka „Rejestry, ewidencje, archiwa”).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.