PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstaje system zarządzania parkami

  • PAP    4 sierpnia 2012 - 14:28
Powstaje system zarządzania parkami

Zintegrowany system zarządzania powstaje w Kieleckim Parku Technologicznym. W przyszłym roku, po testach będą mogły z niego korzystać wszystkie parki technologiczne w Polsce i Europie Środkowej - to cel pionierskiego w Polsce projektu informatycznego.
Jak informuje dyrektor Kieleckiego Parku Technologicznego, Szymon Mazurkiewicz, tego typu rozwiązań informatycznych w Polsce i Europie Środkowej jeszcze nie ma.

Czytaj też: Moda na parki technologiczne

Nowatorski system ma przede wszystkim usprawnić i podnieść jakość usług parku technologicznego dla już działających w nim 57 firm oraz ściągnąć nowych inwestorów.

System zostanie opracowany w ramach realizowanego przez park technologiczny w Kielcach projektu, który jest współfinansowany z unijnego Europejskiego Funduszu Regionalnego w ramach Programu dla Europy Środkowej.

Koszt oprogramowania i poprzedzających stworzenie go badań to około 360 tys. złotych.

Czytaj też: Energooszczędne laboratoria w Parku Naukowo-Technologicznym w Katowicach

"Prace rozpoczęliśmy od analizy wszystkich procesów zachodzących w Kieleckim Parku Technologicznym. Badane są działania administracyjne i operacyjne parku, koszty, komunikacja z lokatorami parku oraz potencjalnymi inwestorami. Duży nacisk jest kładziony na procedury zwiększające bezpieczeństwo danych i informacji firm działających w ramach parku, bo jest to sprawa, o którą często pytają inwestorzy. Wnioski badań będą podstawą katalogu wymagań, którym system musi sprostać. Założeniem naszego projektu jest bowiem wdrożenie i przetestowanie systemu, który później będzie udostępniony parkom technologicznym w Polsce i innych krajach Europy Środkowej" - dodaje Mazurkiewicz.

Informatycy otrzymają wyniki badań na początku października 2012 roku. Testy oprogramowania mają odbyć się na początku 2013 roku. Za pół roku system powinien już działać.

Kielecki Park Technologiczny został powołany do życia w 2008 roku. W tworzące go Inkubator Technologiczny oraz Centrum Technologiczne zainwestowano 85 mln złotych, z czego ponad 77 mln zł uzyskano ze środków unijnych.

Inwestorzy mają do dyspozycji 20 tys. metrów kwadratowych powierzchni w budynkach i około 10 hektarów atrakcyjnych terenów. Jest to jedna z 25 tego typu organizacji w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.