Powstaną przyrodnicze mapy cyfrowe Bolesławca

- Powstaną przyrodnicze mapy cyfrowe Bolesławca (Dolnośląskie), znajdą się tam występujące w mieście gatunki zwierząt i roślin oraz ogólna charakterystyka przyrodnicza. Inwentaryzacja zasobów będzie służyła do celów naukowych oraz turystycznych i poznawczych.
Powstaną przyrodnicze mapy cyfrowe Bolesławca

Jak poinformowała w środę rzeczniczka Urzędu Miasta w Bolesławcu Agnieszka Gergont, projekt "Opracowanie inwentaryzacji przyrodniczej miasta Bolesławiec" został dofinansowany ponad 17 tys. zł przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

W powstającym opracowaniu znajdzie się m.in. ogólna charakterystyka przyrodnicza Bolesławca: położenie, obszar, opis fizyczno-geograficzny, budowa geologiczna, pochodzenie i rzeźba terenu oraz lokalizacja wód powierzchniowych.

Po inwentaryzacji - występujących na terenie miasta gatunków fauny i flory - na cyfrowe mapy zostaną naniesione stanowiska roślin, grzybów i zwierząt oraz obiekty i obszary przyrodnicze proponowane do objęcia ochroną prawną.

Projektowi ma towarzyszyć dokumentacja fotograficzna.

- Prowadzona inwentaryzacja będzie służyła do celów naukowych oraz turystycznych i poznawczych. W Bolesławcu (...) jest wiele obszarów zielonych i warto, żeby informacje w tym zakresie można było znaleźć w jednym miejscu - powiedziała rzeczniczka magistratu.

Przyrodnicze mapy cyfrowe będą dostępne na stronie Urzędu Miasta Bolesławiec. Inwentaryzacja ma zakończyć się 30 maja br.

Projekt inwentaryzacji będzie kosztował ponad 35 tys. zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

ZOBACZ TAKŻE