PARTNER PORTALU
  • BGK

Powstanie 24 tys. km sieci szerokopasmowej

  • AT    29 sierpnia 2012 - 18:28
Powstanie 24 tys. km sieci szerokopasmowej

- Do 2015 r. powstanie co najmniej 24 tys. km sieci szerokopasmowej - poinformowała Iwona Wendel, wiceminister rozwoju regionalnego.
Wiceminister rozwoju regionalnego Iwona Wendel uczestniczyła w konferencji „Sieci szerokopasmowe. Regionalne sieci szkieletowe i dystrybucyjne - planowanie, realizacja i działalność operatorska. Ostatnia mila - finansowanie i realizacja”, która odbyła się 28 sierpnia 2012 r. w Warszawie.

Czytaj też:  Sieć szerokopasmowa doprecyzowana

Podczas sesji otwierającej, przedstawiła stan realizacji projektów budowy szerokopasmowych sieci regionalnych.

- W ramach Regionalnych Programów Operacyjnych oraz Programu Rozwój Polski Wschodniej założono wybudowanie ponad 18 tys. km sieci Internetu szerokopasmowego. Z już podpisanych umów wynika, że powstanie co najmniej 24 tys. km sieci, a  ponad 6,5 mln  osób uzyska możliwość dostępu - poinformowała wiceminister Wendel.

Dodała, że w wyniku realizacji Działania 8.4 Programu Innowacyjna Gospodarka, tzw. „ostatniej mili”, blisko 130 tys. podmiotów uzyska dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Wskazała również na działania, które zostały wykonane oraz na te, które należy jeszcze podjąć. – Od strony formalnej zostały zapewnione podstawy wdrażania projektów, rozstrzygnięto kwestie modeli realizacji tego typu przedsięwzięć oraz kwestie związane z notyfikacją pomocy publicznej - powiedziała wiceminister.

Podkreśliła, że najważniejszą sprawą pozostaje przyspieszenie procesu inwestycyjnego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.