PARTNER PORTALU
 • BGK

Powstanie platforma edukacyjna dla 670 szkół podstawowych w kujawsko-pomorskim

 • AT    11 lutego 2015 - 14:15
Powstanie platforma edukacyjna dla 670 szkół podstawowych w kujawsko-pomorskim
Głównym celem projektu budowy Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej jest rozwój społeczeństwa informacyjnego w województwie (fot.pixabay.com)

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego podpisał umowę z Young Digital Planet S.A. na realizację Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej. Koszt inwestycji to prawie 8 mln zł.
Przedmiotem umowy jest dostawa sprzętu, budowa oraz wdrożenie przez YDP Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej (KPPE) wraz z zasobami edukacyjnymi w ramach projektu „e-Usługi - e-Organizacja - pakiet rozwiązań informatycznych dla jednostek organizacyjnych województwa kujawsko-pomorskiego” oraz „Realizacja systemu innowacyjnej edukacji w województwie kujawsko-pomorskim poprzez zbudowanie systemu dystrybucji treści edukacyjnych”.

W ramach podpisanej umowy Young Digital Planet ma stworzyć i dostarczyć edukacyjne rozwiązanie − platformę edukacyjną – dla 670 publicznych i niepublicznych szkół podstawowych zlokalizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Informatics. Jego realizacja odbywać się będzie poprzez stosowanie w szkołach technologii informacyjnych i komunikacyjnych, podniesienie jakości nauczania, jak również usprawnienie funkcjonowania placówek oświatowych województwa, dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technik multimedialnych oraz wzrost możliwości korzystania przez uczniów i nauczycieli z usług elektronicznych dostępnych na portalu KPPE.

Czytaj też: Szkolne pracownie pozostawiają jeszcze wiele do życzenia

System dystrybucji treści edukacyjnych będzie składał się z portalu usługowego, zawierającego zakupione w ramach projektu treści interaktywne zgodne z podstawą programową do nauczania w szkołach podstawowych. Będzie on również miejscem do tworzenia i przechowywania regionalnych treści edukacyjnych, jak również umożliwi budowanie regionalnej społeczności nauczycieli oraz uczniów udostępniających i wymieniających między sobą tworzone materiały.

W ramach zamówienia firma dostarczy szereg aplikacji zintegrowanych w Kujawsko-Pomorską Platformę Edukacyjną, autorskie treści i materiały dydaktyczne, zapewni szkolenia oraz 5-letnią gwarancję na całe realizowane zamówienie. Efektem projektu budowy i wdrożenia platformy ma być przede wszystkim poprawa efektywności kształcenia, usprawnienie funkcjonowania placówek oświatowych, polepszenie jakości i komfortu nauczania oraz umożliwienie korzystania w procesie kształcenia z dodatkowych zewnętrznych źródeł wiedzy.

YDP budując Kujawsko-Pomorską Platformę Edukacyjną dostarczy 2 500 zasobów dotyczących nauczania zintegrowanego, języka angielskiego i niemieckiego w klasach I-III, 2 900 zasobów dotyczących nauczania przedmiotów szkolnych i języka angielskiego w klasach IV-VI, gry edukacyjne i 840 pozostałych zasobów (w tym specjalnie przygotowane i dedykowane dla województwa kujawsko-pomorskiego zasoby regionalne).

W ramach przetargu, województwo otrzyma potrzebną infrastrukturę do obsługi działania Platformy Edukacyjnej. Gdyńska firma będzie odpowiadała za zakup serwerów, licencji, zapewnienie systemów bezpieczeństwa i infrastruktury sieciowej. Zorganizuje i przeprowadzi również certyfikowane szkolenia ITIL, a oprócz nich standardowe szkolenia dotyczące korzystania z Platformy dla wybranej przez Zamawiającego grupy przyszłych jej użytkowników.

W skład głównych modułów Kujawsko-Pomorskiej Platformy Edukacyjnej wchodzą:

* Portal Edukacyjny – pełniący rolę podstawowego systemu dla KPPE.

REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (3)

 • obserwer, 2015-10-06 14:41:34

  znow ci cwaniacy od edu-romow maja najdrozsze oprogramowanie na swiecie niesprzedawalne w dystrybucji bezposredniej lub sklepowej to pchaja wszystko w projekty unijne i sprzedaja programiki warte 150 zl za 6000 zl
 • ja, 2015-09-07 10:19:31

  fajne, KAZANO TO WBIŁEM
 • q-ku, 2015-02-12 10:08:00

  kiedyś nawet w liceum uczyli dzieci jak pisać teksty do prasy - co, gdzie, kiedy --- KIEDY to zrobią? W jakim terminie zaczną i kiedy skończą (chociażby po to abyśmy mogli obywatelsko nadzorować czy się wywiązują)