PARTNER PORTALU
  • BGK

Pozbądź się odpadów przez internet

  • PAP    2 grudnia 2011 - 09:20
Pozbądź się odpadów przez internet

Portal www.ekobrokers.pl to platforma internetowa, za pośrednictwem której każdy wytwórca odpadu może znaleźć najlepszą na rynku ofertę jego zagospodarowania lub unieszkodliwienia.
Wystarczy wejść na stronę internetową, wskazać rodzaj śmieci, których chcemy się pozbyć i poczekać na oferty firm branży utylizacyjnej.

Portal Ekobrokers.pl jest skierowany do wszystkich wytwórców i odbiorców odpadów. System jest narzędziem pracy dla firm zajmujących się obrotem odpadami, ich składowaniem, recyklingiem i utylizacją, oraz wszystkich podmiotów gospodarczych i osób fizycznych zainteresowanych pozbyciem się danej kategorii odpadów.

Korzystając z usług ekobrokers.pl, osoba fizyczna, firma lub dowolny inny podmiot otrzyma ofertę na odbiór, utylizację lub recykling dowolnej kategorii odpadów. Wystarczy zgłosić posiadane odpady lub surowce, a następnie poczekać na oferty firm znajdujących się w bazie i wybrać najkorzystniejszą z nich.

Zgodnie ze znowelizowaną ustawą o odpadach, każdy wytwórca odpadów musi prowadzić ich ewidencję oraz złożyć do 15 marca zbiorcze zestawienie danych o odpadach w swoim urzędzie marszałkowskim.

„Obowiązek ten dotyczy większości działalności gospodarczych. Zadbać o produkowane przez siebie odpady musi właściciel sklepu spożywczego czy gabinetu dentystycznego, a niedopełnienie tego obowiązku grozi karą w wysokości 10 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.