PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznań, Wielkopolska w wielkiej sieci hotspotów

  • PAP/aw    3 sierpnia 2015 - 08:05
Poznań, Wielkopolska w wielkiej sieci hotspotów

Sieć jest niezależna od sieci domowej i działa na dodatkowych łączach (fot.fotolia)

Sieć 40 tys. hotspotów uruchomiła w poniedziałek w Wielkopolsce spółka INEA. Wcześniej firma udostępniła m.in mobilne hotspoty w poznańskich autobusach i tramwajach.
Według operatora nowa sieć hotspotów należy do największych tego typu rozwiązań o zasięgu regionalnym.

Jak to działa?

Sieć INEA Hotspot WiFi uruchomiona została w oparciu o modemy abonenckie operatora. Użytkownicy modemów nie odczują różnicy w jakości i prędkości swoich domowych urządzeń, mogą za to korzystać z internetu wykorzystując WiFi poza domem.

Sieć jest niezależna od sieci domowej i działa na dodatkowych łączach. Abonent może zrezygnować z udostępniania internetu przez posiadane urządzenie, ale traci wówczas możliwość korzystania z hotspotów.

"Wzajemne udostępnianie sobie WiFi przez użytkowników naszych modemów kablowych to rozwiązanie w duchu popularnego na świecie tzw. crowdsourcingu. W tym wypadku korzystasz z rozwiązania, jeśli sam je udostępniasz" - powiedział członek zarządu spółki Jarosław Pijanowski.

Nie tylko w autobusach i trwmwajach

Nowa usługa rozszerza dotychczasowe możliwości dostępu do mobilnego internetu dla klientów INEA. Przez ostatnie dwa lata hotspoty operatora - stacjonarne w wielkopolskich miastach, oraz mobilne w 600 pojazdach MPK w Poznaniu i ponad 40 autobusach MZK w Koninie - zanotowały blisko 1,5 mln logowań internautów.

INEA to największy w Wielkopolsce alternatywny operator multimedialny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.