PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańska komunikacja miejska z mobilnym internetem

  • PAP    11 czerwca 2013 - 15:11
Poznańska komunikacja miejska z mobilnym internetem

Pasażerowie autobusów i tramwajów poznańskiego MPK od września będą mogli korzystać z internetu. Z mobilnych hotspotów w ponad 500 pojazdach klienci operatora INEA będą mogli korzystać bez ograniczeń, a inni podróżni - bezpłatnie przez 15 minut dziennie.
Umowę w tej sprawie firma INEA zawarła z Miejskim Przedsiębiorstwem Komunikacyjnym w Poznaniu (MPK).

Jak poinformował we wtorek na konferencji prasowej dyrektor ds. rozwoju INEA SA Michał Korzeniewski, korzystanie z internetu będzie bezpłatne dla klientów operatora; pozostałe osoby będą mogły z niego korzystać przez 15 minut na dobę. Dłuższy dostęp będzie można sobie wykupić.

Czytaj też: Sprawdź w telefonie, gdzie właśnie jest autobus

"Spółka testowała rozwiązanie od października 2012 roku w 10 autobusach MPK. Testy wypadły pomyślnie, dlatego zdecydowano o rozwoju projektu" - poinformował. Spółka nie podaje, jaki jest koszt uruchomienia i obsługi tego rozwiązania.

Prezes MPK Wojciech Tulibacki przyznał, że obecnie nie ma planów, by w pojazdach firmy udostępnić całkowicie bezpłatny internet. "Nie łączymy usługi hotspotu z biletem, bo inaczej w cenie biletu musiałaby być zawarta cała inwestycja. Myślę, że nie tego oczekują od nas mieszkańcy Poznania" - powiedział. Dodał, że umowa z INEA została zawarta na czas nieokreślony.

Korzeniewski poinformował, że powstająca sieć mobilnych hotspotów zostanie włączona do istniejącej sieci ok. 70 hotspotów stacjonarnych w mieście. "Wiemy, że loguje się do nich ok. tysiąca użytkowników tygodniowo; trudno jednak powiedzieć, jakim zainteresowaniem będzie się cieszyła usługa udostępniona w pojazdach MPK" - wskazał.

Przedstawiciele firmy INEA zapowiedzieli na konferencji, że po wakacjach spółka udostępni podobne rozwiązanie także u przewoźnika miejskiego w Koninie. Internet ma być włączony w ok. 40 pojazdach.

Z usług Inei korzysta ok. 170 tys. gospodarstw domowych w Wielkopolsce. Firma świadczy usługi telewizji cyfrowej, dostępu do internetu i telefonii stacjonarnej oraz usługi mobilne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.