PARTNER PORTALU
  • BGK

Poznańska witryna i strefa dla kibiców

  • PAP    21 maja 2012 - 17:50
Poznańska witryna i strefa dla kibiców

Nowoczesny portal informacyjny w wersji mobilnej przygotował Urząd Miasta Poznania dla kibiców, którzy przyjadą do Wielkopolski na piłkarskie mistrzostwa Europy. Trwa też budowa poznańskiej strefy kibica.
Portal dostępny jest w siedmiu językach - oprócz polskiego, wszystkie informacje zamieszczone są także po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, portugalsku, chorwacku i włosku. Jak powiedział kierownik oddziału systemów informacyjnych UM Poznania Wojciech Pelc, strona dedykowana jest nie tylko dla kibiców i turystów, którzy przyjadą na piłkarski turniej, ale także dla mieszkańców miasta.

"Ważne jest też, by poznaniacy na kilkanaście dni przed Euro zapoznali się, jak będzie funkcjonować komunikacja miejska podczas turnieju. Dzięki temu już wcześniej można sobie zaplanować, w jaki sposób się poruszać po mieście, tym bardziej, że wiele ulic będzie zamkniętych. Kibice przyjeżdżający do nas znajdą wiele ważnych informacji dotyczących na przykład jak najkrótszą i najbezpieczniejszą drogą dostać się parkingu autokarowego, czy przeznaczonego dla samochodów osobowych" - powiedział Pelc.

Na portalu www.poznan.pl uruchomiono niedawno specjalną usługę informacyjną - cyfrowy plan Poznania, na którym zaznaczono kluczowe informacje dotyczące funkcjonowania najważniejszych miejsc w mieście. Dzięki temu użytkownicy bez większych kłopotów będą mogli dowiedzieć się o zasięgu oficjalnej Strefy Kibica, obszarach wyłączonych z ruchu, punktach sprzedaży biletów komunikacji miejskiej, czy lokalizacji tzw. fan campów.

"Chcemy, aby nasi goście, którzy do nas przyjadą, czuli się jak u siebie w domu" - podkreślił pełnomocnik prezydenta ds. Euro 2012 Michał Prymas.

Jak poinformowano na konferencji, strona www.poznan.pl w pierwszych trzech tygodniach maja miała ponad 107 tys. odsłon. Oprócz Polaków, najczęściej stronę odwiedzali Niemcy, Włosi, Irlandczycy i Chorwaci.

Ponadto w Poznaniu kilkadziesiąt osób od kilku dni pracuje na Placu Wolności przy budowie oficjalnej Strefy Kibica. Gotowy jest już podest dla mediów, miejsca dla osób niepełnosprawnych, powstają trybuny dla kibiców. Wszystkie prace muszą zakończyć się 7 czerwca.

"Prace rozpoczęliśmy specjalnie w weekend, kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Dzięki temu samochody przewożące sprzęt mogły spokojnie się +wypakować+" - powiedział pełnomocnik prezydenta Poznania ds. Euro Michał Prymas.

Wkrótce robotnicy przeniosą się też na aleje Marcinkowskiego, które są przedłużeniem poznańskiej fan zone. Jak dodał Prymas, operator strefy chce prowadzić prace tak, aby nie sprawiały one - przynajmniej na początku - poważniejszych utrudnień komunikacyjnych.

Zdaniem Prymasa, budowa strefy nie jest czymś nowym i szczególnie trudnym przedsięwzięciem.

"Te rozwiązania, z których my korzystamy przy budowie Strefy Kibica, są znane i powielane przy okazji organizacji koncertów czy innych dużych imprez. Nie ma tutaj jakiegoś większa ryzyka. Prace uciążliwe dla ruchu staramy się prowadzić w te dni, gdy on jest najmniejszy. Chcemy jak najpóźniej wyłączać z ruchu kolejne ulice" - wyjaśnił.

Zgodnie z umową, prace mają się zakończyć 7 czerwca do godz. 12. Dzień później fan zone zostanie otwarta dla kibiców.

Poznańska Strefa Kibica zostanie zlokalizowana na powierzchni ok. 17 tys. mkw., a jednorazowo pomieści nawet 30 tysięcy osób. Organizatorzy szacują, że dziennie strefę odwiedzi ok. 18 tysięcy sympatyków futbolu. Mecze Euro 2012 będzie można oglądać na głównym telebimie o powierzchni 100 mkw., trzech mniejszych (28 mkw.) oraz na 30 ekranach 42-calowych. Przez 24 dni funkcjonowania strefy wystąpi ponad 40 muzycznych artystów.

Operatorem strefy jest konsorcjum Innovations i My Music Group, a całość przedsięwzięcia kosztować będzie niespełna 18 mln złotych.


Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.