PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawie 21,5 mln zł z Unii dla Przasnysza

  • JL    22 marca 2010 - 07:45

Za pieniądze te miasto m.in. odnowi rynek, przebuduje i zagospodaruje targowisko oraz stworzy bezpieczną sieć internetową oraz e-administracji.
W ramach rewitalizacji zostanie odrestaurowany klasycystyczny ratusza oraz części podcieni stanowiących integralną część budynku. Prace obejmą m.in. remont dachu, wymianę stropów i tynków, remont klatki schodowej i zainstalowanie windy oraz adaptację piwnic. Wymieniona będzie nawierzchnia chodników i dróg. Plac, ratusz, fontanna i pomnik zostaną oświetlone.

Po przebudowie targowiska, gdzie powstanie budynek socjalno-sanitarny, liczba miejsc handlowych wzrośnie do 280.

W ramach projektu „Przasnyskie okno na świat” powstanie szerokopasmowy Internet. Przedsięwzięcie przewiduje budowę bezpiecznej sieci transmisji danych internetowych drogą radiową. Projekt przewiduje uruchomienie publicznego punktu dostępu do sieci, uruchomienie telecentrum oraz bezprzewodowych punktów dostępu do Internetu w urzędzie miasta. Punkt zostanie ustawiony w okolicach rynku miejskiego, będzie dostępny przez 24 godziny na dobę i umożliwi korzystanie z wszystkich e-usług mieszkańcom Przasnysza, w tym także niepełnosprawnym.

Przasnysz jest liderem w woj. mazowieckim w uzyskiwaniu funduszy unijnych w kategorii miast od 15 do 20 tys. mieszkańców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.