PARTNER PORTALU
  • BGK

Prawo jazdy: Będzie można sprawdzić punkty karne przez internet

  • PAP/AT    9 lutego 2017 - 06:55
Prawo jazdy: Będzie można sprawdzić punkty karne  przez internet
Rząd liczy, że im więcej usług udostępni, tym więcej osób będzie chciało założyć profil zaufany (fot.pixabay.com)

Od kwietnia 2017 r. rząd umożliwi kierowcom sprawdzenie liczby punktów karnych przez internet.
"Sprawdź punkty karne" to po "Historii pojazdu" i "Bezpiecznym autobusie" kolejna usługa skierowana do zmotoryzowanych Polaków. Na możliwość zweryfikowania swego stanu punktowego bez wychodzenia z domu od dawna czeka wielu kierowców - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Plan zakłada, że usługa zostanie udostępniona na portalu Obywatel.gov.pl 1 kwietnia bieżącego roku. Gdyby uruchomiono ją dziś, skorzystać by z niej mogło ok. 680 tys. obywateli. Tylu bowiem posiada już profil zaufany, który potwierdza naszą tożsamość w zdalnych kontaktach z urzędami - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Czytaj też: Koniec plastikowych dokumentów? Nowe dowody i prawo jazdy teraz w telefonie

Rząd liczy, że im więcej usług udostępni, tym więcej osób będzie chciało założyć profil zaufany. Ma w tym pomóc właśnie możliwość sprawdzenia sobie stanu punktowego przez kierowców.

Jak wyjaśnia Igor Ryciak z Centralnego Ośrodka Informatyki (COI), jednostki podległej resortowi cyfryzacji, prezentacja danych dla kierowcy, który postanowi skorzystać z nowej e-usługi, będzie zawierała sumę punktów karnych, datę popełnienia wykroczenia, informacje o pojeździe, miejsce popełnienia wykroczenia, dane kierowcy oraz informację o liczbie punktów tymczasowych. To dokładnie te dane, które wypełnia policjant, nakładając na kierowcę mandat - zaznacza "Dziennik Gazeta Prawna".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.