PARTNER PORTALU
  • BGK

Profil zaufany w woj. warmińsko-mazurskim

  • GK/cpi.mswia.gov.pl    27 września 2011 - 11:10
Profil zaufany w woj. warmińsko-mazurskim

Internetowe Wrota Warmii i Mazur zostały zintegrowane z profilem zaufanym systemu ePUAP.
Użytkownicy Cyfrowego Urzędu Warmii i Mazur, dostępnego po adresem https://cu.warmia.mazury.pl/, od tej pory korzystając z usług publicznych oferowanych przez jednostki samorządu terytorialnego województwa warmińsko-mazurskiego, mogą podpisywać wnioski za pomocą profilu zaufanego udostępnianego na ePUAP.

Czytaj też: Samorządowi liderzy elektronicznych usług

Jest to dobry przykład integracji systemu regionalnego z centralnym systemem ePUAP. Ze względu na łatwy dostęp oraz wygodę korzystania z profilu zaufanego, udostępnionego na ePUAP, wrota regionalne Warmii i Mazur mają szansę pozyskać nowych interesariuszy.
Cyfrowy Urząd Warmii i Mazur oferuje obywatelom, przedsiębiorcom, a także urzędom i instytucjom możliwość załatwiania spraw w ponad 90.urzędach. Obecnie udostępnia ponad 30 różnych usług, m.in. z obszarów: meldunki, rejestr wyborców, kultura, sport, turystyka i oświata oraz działalność gospodarcza.

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej (ePUAP) umożliwia obywatelom wygodne załatwianie spraw urzędowych drogą elektroniczną. To także miejsce, które pozwala na wymianę dokumentów elektronicznych pomiędzy instytucjami publicznymi i obywatelami.

Skargę, podanie, wniosek lub zapytanie można złożyć za pośrednictwem ePUAP już do ponad 4 tysięcy podmiotów administracji publicznej na terenie kraju. Swoje konta na platformie ePUAP zarejestrowało już około 42 tysiące obywateli oraz nieco ponad 8 tysięcy osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.