PARTNER PORTALU
  • BGK

Profil zaufany zdobywa zaufanie

  • GK    10 czerwca 2012 - 11:52
Profil zaufany zdobywa zaufanie

Centrum Projektów Informatycznych organizuje mobilne punkty potwierdzające profil zaufany. Ostatnio, dzięki nim, bezpłatny podpis elektroniczny poznawał Kraków i Warszawa. Teraz pora na Bełchatów.
Bliżej obywatela – to zasada, którą kieruje się Centrum Projektów Informatycznych organizując mobilne punkty potwierdzające profil zaufany. W najbliższym czasie (12-13 czerwca) zawitają do Bełchatowa. Przedstawiciele centrum, urzędu miasta i urzędu skarbowego będą w nich pomagali mieszkańcom w uzyskaniu profilu zaufanego tj. bezpłatnego podpisu elektronicznego.

Inicjatywa ma ułatwić mieszkańcom załatwianie spraw urzędowych bez konieczności wychodzenia z domu. Na dniach otwartych mieszkańcy Bełchatowa będą mogli założyć konto na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej, złożyć wniosek o profil zaufany, a także, dzięki obecności przedstawiciela urzędu skarbowego (pełniącego funkcję punktu potwierdzającego profil zaufany), potwierdzić go bez dodatkowej wizyty w urzędzie.

Podobnie było 3 czerwca w Krakowie. CPI we współpracy z urzędem miasta, podczas dnia otwartego magistratu, zorganizowało specjalnie przygotowany na tę okazję punkt, w którym 82 osoby potwierdziły swój profil zaufany.

Akcja ta, podobnie jak poprzednie, organizowane m.in. podczas 14. Targów Edukacyjnych w Krakowie i dni otwartych na Uniwersytecie Warszawskim, cieszyła się dużym zainteresowaniem obywateli, którzy zdecydowali się na wypróbowanie, jak działa nowoczesna e-administracja z wykorzystaniem bezpłatnej formy podpisu elektronicznego. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (2)

  • Konturtsu, 2012-06-10 22:26:38

    Potwierdzają? Jaki profil? TEn zaufany? To KOKO ! Tylko nic nie spokopo !
  • singiel, 2012-06-10 22:09:04

    wszyscy potwierdzają ten zaufany profil!