PARTNER PORTALU
  • BGK

Program „pl.ID”: Komputery dla ponad 1300 gmin w listopadzie

  • AW    30 października 2015 - 13:47
Program „pl.ID”: Komputery dla ponad 1300 gmin w listopadzie
Celem programu pl.ID jest modernizacja systemów informatycznych, w których prowadzone były rejestry PESEL oraz dowodów osobistych (fot.arch.)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że rozpoczyna się proces doposażania gmin w zestawy komputerowe w ramach Programu „pl.ID”. Sprzęt trafi do ponad 1300 gmin w całym kraju.
Jak podaje Centralny Ośrodek Informatyki, wykonawca będzie realizował dostawy zestawów komputerowych do gmin w terminie od 3 do 27 listopada 2015 wg wykazu sprzętu dostępnego u poszczególnych koordynatorów wojewódzkich.

Termin i zakres dostawy zostanie przekazany przez wykonawcę na adres poczty elektronicznej gminy, do której będzie dostarczany sprzęt z wyprzedzeniem 3 dni roboczych. W przypadku braku możliwości odbioru sprzętu we wskazanym przez wykonawcę terminie, należy fakt ten zgłosić do wykonawcy. Nowa data dostawy sprzętu zostanie wyznaczona przez wykonawcę po uzgodnieniu z przedstawicielem gminy.

Wstępny harmonogram dostarczenia sprzętu można znaleźć tutaj

Celem programu pl.ID jest modernizacja systemów informatycznych, w których prowadzone były rejestry PESEL oraz dowodów osobistych. Podstawowy zakres programu obejmuje integrację i przebudowę rejestrów publicznych w Polsce (budowa Systemu Rejestrów Państwowych – SRP), w tym referencyjnego zasobu danych osób fizycznych znajdującego się w systemie PESEL i ściśle z nim związanych systemach informacyjnych.

Od lutego 2013 roku jednostką odpowiedzialną za realizację programu pl.ID jest należący do Grupy MSW Centralny Ośrodek Informatyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.