PARTNER PORTALU
  • BGK

Program „pl.ID”: Komputery dla ponad 1300 gmin w listopadzie

  • AW    30 października 2015 - 13:47
Program „pl.ID”: Komputery dla ponad 1300 gmin w listopadzie

Celem programu pl.ID jest modernizacja systemów informatycznych, w których prowadzone były rejestry PESEL oraz dowodów osobistych (fot.arch.)

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych informuje, że rozpoczyna się proces doposażania gmin w zestawy komputerowe w ramach Programu „pl.ID”. Sprzęt trafi do ponad 1300 gmin w całym kraju.
Jak podaje Centralny Ośrodek Informatyki, wykonawca będzie realizował dostawy zestawów komputerowych do gmin w terminie od 3 do 27 listopada 2015 wg wykazu sprzętu dostępnego u poszczególnych koordynatorów wojewódzkich.

Termin i zakres dostawy zostanie przekazany przez wykonawcę na adres poczty elektronicznej gminy, do której będzie dostarczany sprzęt z wyprzedzeniem 3 dni roboczych. W przypadku braku możliwości odbioru sprzętu we wskazanym przez wykonawcę terminie, należy fakt ten zgłosić do wykonawcy. Nowa data dostawy sprzętu zostanie wyznaczona przez wykonawcę po uzgodnieniu z przedstawicielem gminy.

Wstępny harmonogram dostarczenia sprzętu można znaleźć tutaj

Celem programu pl.ID jest modernizacja systemów informatycznych, w których prowadzone były rejestry PESEL oraz dowodów osobistych. Podstawowy zakres programu obejmuje integrację i przebudowę rejestrów publicznych w Polsce (budowa Systemu Rejestrów Państwowych – SRP), w tym referencyjnego zasobu danych osób fizycznych znajdującego się w systemie PESEL i ściśle z nim związanych systemach informacyjnych.

Od lutego 2013 roku jednostką odpowiedzialną za realizację programu pl.ID jest należący do Grupy MSW Centralny Ośrodek Informatyki.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.