PARTNER PORTALU
 • BGK

Programiści zaprojektują mobilną aplikację dla mieszkańców Płocka

 • PAP/JS    17 maja 2017 - 19:52
Programiści zaprojektują mobilną aplikację dla mieszkańców Płocka
Uczestnicy obecnej edycji Hackathon City Coders opracują swe projekty aplikacji na podstawie udostępnionych baz danych, dotyczących Płocka, w tym obejmujących m.in. demografię (Fot. pixabay)

Urząd Miasta Płocka organizuje Hackathon City Coders, konkurs dla programistów na mobilną aplikację lub serwis internetowy, które mają podnieść komfort życia mieszkańców, np. ułatwiając dostęp do instytucji, korzystanie z komunikacji czy planowanie czasu wolnego.
• Przyznała, iż Urząd Miasta Płocka już teraz planuje kontynuowanie Hackathon City Coders, być może w rozszerzonej formule.

• Uczestnicy obecnej edycji Hackathon City Coders opracują swe projekty aplikacji na podstawie udostępnionych baz danych, dotyczących Płocka, w tym obejmujących m.in. demografię.

Do pierwszej edycji Hackathon City Coders, która potrwa od 20 do 21 maja, zgłosiło się 36 chętnych z Płocka. Przedsięwzięcie ma być kontynuowane w latach następnych, być może z udziałem programistów z całej Polski.

"Chcemy, by Płock był postrzegany jako miasto innowacyjne" - powiedziała o przedsięwzięciu Aneta Pomianowska-Molak, dyrektor wydziału rozwoju i polityki gospodarczej płockiego Urzędu Miasta.

Współorganizatorami Hackathon City Coders, które potrwa od 20 do 21 maja, są m.in. CIFAL, powstały w 2004 r. w Płocku, jako pierwszy w Europie, afiliowany ośrodek szkoleniowy Instytutu ONZ ds. Badań i Szkoleń UNITAR oraz powołane w 2016 r. Staromiejskie Centrum Biznesu "Przetwornia", które udostępni programistom swą siedzibę. Głównym partnerem przedsięwzięcia jest Qumak, spółka branży informatycznej i nowych technologii.

"Chodzi o stworzenie dla miasta aplikacji, z której później mieszkańcy będą mogli korzystać. Nie ograniczamy zakresu tematycznego, czy ma być to aplikacja dotycząca turystki, rozwoju gospodarczego, komunikacji. Przekażemy programistom bazy danych, a oni opracują pomysły na ich wykorzystanie w praktyce, tworząc własne projekty" - wyjaśniła Pomianowska-Molak.

Jak zaznaczyła, w konkursie Hackathon City Coders oceniane będą techniczne możliwości aplikacji, a zwłaszcza potencjał projektu i przydatność jego wykorzystania w praktyce, przede wszystkim przez mieszkańców Płocka, ale także innych miast.

"Zamysł jest taki, że jeżeli powstanie aplikacja, która być może w przyszłości będzie jeszcze ewaluowała poprzez dodawanie kolejnych funkcji, to Urząd Miasta i główny sponsor przedsięwzięcia będą pomagały autorowi projektu w jego komercjalizacji na potrzeby innych samorządów" - podkreśliła Pomianowska-Molak.

Przyznała, iż Urząd Miasta Płocka już teraz planuje kontynuowanie Hackathon City Coders, być może w rozszerzonej formule.

"Pierwszą edycję organizujemy tylko dla programistów z Płocka, którzy znają miasto i wiedzą, jakie są największe potrzeby jego mieszkańców. Chcielibyśmy jednocześnie organizować kolejne edycje. Nie wiem, czy uda się to jesienią, ale na pewno zorganizujemy Hackathon na wiosnę przyszłego roku. Nie wykluczamy, że wtedy udział w nim będą mogli wziąć programiści z całej Polski" - dodała Pomianowska-Molak.

Uczestnicy obecnej edycji Hackathon City Coders opracują swe projekty aplikacji na podstawie udostępnionych baz danych, dotyczących Płocka, w tym obejmujących m.in. demografię, wykaz podmiotów gospodarczych, informacje o inwestycjach, rynku pracy, służbie zdrowia oraz działalności organizacji społecznych, a także o szkołach i uczelniach, instytucjach kultury i turystyce. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.