PARTNER PORTALU
 • BGK

Przed nowym dowodem zmodernizujmy rejestry

 • AW    5 listopada 2012 - 18:08
Przed nowym dowodem zmodernizujmy rejestry

- Pl.ID to projekt, którego użyteczność jest kluczowa dla całej administracji – mówił minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni.
Jak podkreślał na posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów ds Cyfryzacji jego szef minister Boni, aby zrealizować projekt nowego dowodu osobistego, trzeba najpierw gruntownie zmodernizować kluczowe rejestry danych o obywatelach: PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) i CEPIK (Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców), tak by działały one sprawnie i wydajnie.

Unowocześnienie rejestrów ma przynieść w ciągu pięciu lat około 120 mln złotych oszczędności. W związku z koniecznością przebudowy rejestrów przesunięte zostało wejście w życie nowych przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych – na styczeń 2015 roku. Ustawa o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców zacznie obowiązywać w styczniu 2016 roku (przygotowywana jest nowelizacja).

Czytaj też: Dowody i meldunek doczekały się swoich dat

Za projekt pl. ID odpowiedzialne jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, dlatego aby prace były skoordynowane zadaniami związanymi z dokończeniem projektu będzie zajmował się Centralny Ośrodek Informatyki MSW a nie Centrum Projektów Informatycznych MAC.

Czytaj też: Najpierw cyfryzacja administracji, potem e-dowody

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (3)

 • tomir, 2012-11-06 13:32:19

  Każdy musi być znakowany. Tak było zawsze. Zmieniają się tylko techniki znakowania i formy ewidencji. Tak, tak drogi drogi Zombi i Fak.
 • No zombie!, 2012-11-06 09:33:08

  A ja nie chcę być skonfigurowany przez tą debilną władzę!!! Chcę sobie żyć spokojnie, bez czipa w (...)!!!
 • Fak ju!, 2012-11-06 09:31:19

  A od kiedy będą kulczyki w uszach????