Przed nowym dowodem zmodernizujmy rejestry

- Pl.ID to projekt, którego użyteczność jest kluczowa dla całej administracji – mówił minister Administracji i Cyfryzacji Michał Boni.
Przed nowym dowodem zmodernizujmy rejestry

Jak podkreślał na posiedzeniu Komitetu Rady Ministrów ds Cyfryzacji jego szef minister Boni, aby zrealizować projekt nowego dowodu osobistego, trzeba najpierw gruntownie zmodernizować kluczowe rejestry danych o obywatelach: PESEL (Powszechny Elektroniczny System Ewidencji Ludności) i CEPIK (Centralną Ewidencję Pojazdów i Kierowców), tak by działały one sprawnie i wydajnie.

Unowocześnienie rejestrów ma przynieść w ciągu pięciu lat około 120 mln złotych oszczędności. W związku z koniecznością przebudowy rejestrów przesunięte zostało wejście w życie nowych przepisów o ewidencji ludności i dowodach osobistych – na styczeń 2015 roku. Ustawa o centralnej ewidencji pojazdów i kierowców zacznie obowiązywać w styczniu 2016 roku (przygotowywana jest nowelizacja).

Czytaj też: Dowody i meldunek doczekały się swoich dat

Za projekt pl. ID odpowiedzialne jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, dlatego aby prace były skoordynowane zadaniami związanymi z dokończeniem projektu będzie zajmował się Centralny Ośrodek Informatyki MSW a nie Centrum Projektów Informatycznych MAC.

Czytaj też: Najpierw cyfryzacja administracji, potem e-dowody

Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

Każdy musi być znakowany. Tak było zawsze. Zmieniają się tylko techniki znakowania i formy ewidencji. Tak, tak drogi drogi Zombi i Fak.

tomir, 2012-11-06 13:32:19 odpowiedz

A ja nie chcę być skonfigurowany przez tą debilną władzę!!! Chcę sobie żyć spokojnie, bez czipa w (...)!!!

No zombie!, 2012-11-06 09:33:08 odpowiedz

A od kiedy będą kulczyki w uszach????

Fak ju!, 2012-11-06 09:31:19 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE