PARTNER PORTALU
  • BGK

Przemyśl stworzył portal dla turystów

  • PAP    9 lipca 2013 - 09:25
Przemyśl stworzył portal dla turystów

Informacje dla turystów o zabytkach, a także o bieżących wydarzeniach kulturalnych i bazie noclegowej można znaleźć na portalu, który uruchomiony został oficjalnie przez samorząd Przemyśla.
Oprócz portalu zaprezentowana została również jego mobilna wersja na smartfony działające na systemie Android.

Jak powiedział naczelnik wydziału promocji w przemyskim magistracie Jan Jarosz, portal skierowany jest głównie do turystów, a wszystkie informacje na nim zawarte dostępne są również w języku angielskim.

Na stronie pod adresem www.visit.przemysl.pl znaleźć można pełną bazę teleadresową - hotelową, gastronomiczną i rekreacyjną. Nawigacja po portalu jest bardzo prosta, wszystkie informacje zostały podzielone na kategorie, np. noclegi, kultura i sztuka, sport i rekreacja. Dzięki temu turysta łatwo odnajdzie informacje o tym, gdzie można w Przemyślu coś zjeść, gdzie przenocować i jak spędzić czas wolny czy zaplanować weekend.

Jarosz dodał, że na portalu znajdują się także informacje o zabytkach, muzeach, miejscach wartych odwiedzenia, a także wiele informacji praktycznych, takich jak: komunikacja i transport, apteki i pomoc medyczna, adresy urzędów pocztowych, instytucji, biur turystycznych czy bankomatów. "To wszystko sprawia, że strona, jak i aplikacja staje się praktycznym informatorem zarówno dla turystów, jak i mieszkańców Przemyśla" - zaznaczył.

Aplikację na urządzenia mobilne można pobrać ze strony www.visit.przemysl.pl lub poprzez zeskanowanie telefonem specjalnego fotokodu zamieszczonego m.in. na materiałach informacyjnych, tabliczkach i naklejkach, które znajdują się na terenie całego miasta. W mobilnej wersji portalu dodatkowo istnieje opcja zaznaczenia danego obiektu, który np. chcemy zwiedzić, wówczas aplikacja wytyczy drogę do niego.

Koszt powstania portalu i aplikacji wyniósł prawie 50 tys. zł.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.