PARTNER PORTALU
  • BGK

Przetarg na budowę sali koncertowej w Toruniu przedłużony

  • AT    25 grudnia 2012 - 13:32
Przetarg na budowę sali koncertowej w Toruniu przedłużony

Urząd Miasta w Toruniu przedłużył termin składania ofert na budowę sali koncertowej na toruńskich Jordankach. Termin został wydłużony, by firmy miały więcej czasu na przygotowanie. Oferty można składać do 11 stycznia 2013 roku.
Przedmiotem zamówienia jest budowa kompleksu kulturalno-kongresowego. Podstawowe funkcje budynku obejmują organizację imprez koncertowych, teatralnych, operowych i kongresowych.

Znajdą się w nim:

- sala mała z widownią na około 300 miejsc ze sceną i zapleczem scenicznym

- sala duża z widownią na około 900 miejsc ze sceną posiadającą kanał dla orkiestry i scenę plenerową, zapleczem scenicznym, w sali dużej zaprojektowano urządzenia do zmiennej akustyki

- inne pomieszczenia i przestrzenie komunikacyjne, techniczne, administracyjne i socjalne
parking ze 185 stanowiskami.

Podstawowe parametry techniczne:

- 6 kondygnacji

- powierzchnia całkowita około 22 000 m

- kubatura około 150 000 m]

Czytaj też:  Toruń unieważnił przetarg na salę koncertową

To drugi przetarg na budowę sali. Pierwszy, przetarg ograniczony na budowę sali ogłoszono 5 kwietnia 2012 roku. Miał on dwa etapy. Najpierw firmy zainteresowane budową musiały udokumentować odpowiednie doświadczenie i dobrą kondycję finansową. Zainteresowanie było duże. Zgłosiły się firmy z regionu, kraju i zagranicy. Po ocenie złożonych wniosków z postępowania wykluczono dwóch wykonawców.

Pozostałe 11 firm, które spełniły kryteria, otrzymały projekt budowlany i zostały zaproszone do złożenia ofert. Złożyły je tylko dwie firmy. Koperty otwarto 29 października 2012 r. Okazało się, że obydwie oferty są wyższe od środków zarezerwowanych na budowę sali w budżecie miasta. Oferta hiszpańskiej firmy Aldesa Construcciones SA opiewała na kwotę 179 mln 108 tysięcy zł, a konsorcjum firm Mostostal Warszawa i Acciona Infraestructuras - na kwotę 184 mln 254 tysięcy złotych.
Tymczasem w budżecie miasta przeznaczono na tę inwestycję 138 mln 997 tysięcy złotych. W związku z tym przetarg unieważniono.

Jednocześnie natychmiast w Urzędzie Miasta podjęto analizy mające ustalić możliwość przeprowadzenia ewentualnej kolejnej procedury przetargowej.

W tym celu w trybie pilnym - z uwzględnieniem wymogów procedur gwarantujących przyznanie i wykorzystanie dotacji ze środków Unii Europejskiej - ponownie przeanalizowano terminarz przeprowadzenia ponownego przetargu oraz zmianę harmonogramu realizacji inwestycji, a także możliwość rezygnacji z części rezerw finansowych przeznaczonych w całym zadaniu na inne zakresy prac.

Oferty można składać do 11 stycznia 2013 roku.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.