PARTNER PORTALU
 • BGK

Przez pożar Mostu Łazienkowskiego magistrat bez telefonów

 • AW    16 lutego 2015 - 14:23
Przez pożar Mostu Łazienkowskiego magistrat bez telefonów
W ciągu najbliższych godzin dodzwonienie się do Urzędu będzie niemożliwe (fot.fotolia)

Z powodu pożaru mostu w Warszawie, nie można dodzwonić się do Urzędu Miejskiego w... Białymstoku.
Jak poinformował białostocki magistrat na swoje stronie internatowej, w poniedziałek (16 lutego) nie ma możliwości dodzwonienia się do urzędu.

- Po pożarze Mostu Łazienkowskiego w Warszawie urządzenia firmy obsługującej połączenia telefoniczne Urzędu Miejskiego w Białymstoku zostały uszkodzone - tłumaczy UM.

Magistrat przeprasza mieszkańców za niedogodności jednocześnie informując, że trwają prace naprawcze. O ich postępach będzie na bieżąco informował za pośrednictwem miejskiego portalu internetowego.

W Warszawie z powodu zamknięcia Mostu Łazienkowskiego są wielkie utrudnienia. Wyznaczono nowe trasy dla komunikacji miejskiej i objazdy.

- Nie ma możliwości otwarcia mostu Śląsko-Dąbrowskiego dla wszystkich pojazdów. Na Wale Miedzeszyńskim powstaną buspasy - powiedziała na poniedziałkowej konferencji prasowej Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Prokuratura Okręgowa Warszawa-Praga wszczęła śledztwo ws. okoliczności sobotniego pożaru Mostu Łazienkowskiego Warszawie. Jak poinformowała rzeczniczka prokuratury Renta Mazur, prokuratura przyjmuje różne hipotezy, także tę o celowym podpaleniu.

Jak dodała, śledztwo prowadzone jest z artykułu 163 dot. sprowadzenia zagrożenia spowodowania pożaru zagrażającego mieniu wielkiej wartości. Mazur poinformowała również, że oględziny prokuratora i ekspertów na miejscy zostały wstrzymane ze względu na zagrożenie ich bezpieczeństwa. Decyzję taką - jak dodała - podjął inspektor nadzoru budowlanego.

Prokuratur powiedziała też, że nie ustalono dotąd przyczyn pożaru. - Przyjmujemy różne hipotezy, w tym również taką, że mogło dojść do celowego podpalanie- dodała. Poinformowała, że czyn taki zagrożony jest karą od roku do 10 lat więzienia.

Mazur poinformowała też, że są już zaplanowane czynności prokuratury, m.in. związane z przesłuchaniem świadków. Jak dodała, przesłuchiwani będą też strażacy.

Do pożaru mostu doszło w sobotę wieczorem. Pożar rozpoczął się prawdopodobnie od pożaru składowiska drewna pod jednym z filarów, po stronie praskiej. Z powodu uszkodzeń most został zamknięty do odwołania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (4)

 • jorlica, 2015-02-19 23:48:33

  Jako osoba zangazowana przez wiele lat w budowanie mostów, stwierdzam, że to nie mogło "samo się zapalić". Skojarzenie z zielonymi ludzikami nasuwa się natychmiast. Gdyby to byli dżihadziści - od razu by sie pochwalili.
 • O tempora, 2015-02-19 13:16:00

  Jeśli pożar był wynikiem dywersji na skutek podpalenia to ta informacja o przerwaniu łączności z Białymstokiem jest czystym prezentem dla dywersantów w ramach tzw. białego wywiadu. Teraz pozostaje się modlić o zdrowie, na rozum za późno... :(
 • zatroskany, 2015-02-17 17:37:18

  Wygląda na to że i w naszym kraju bezkarnie działają "zielone ludziki". Ważne połączenie ze wschodnim miastem położonym w pobliżu granicy sąsiadującej z agresorem na Ukrainie, zostało skutecznie uszkodzone.Najwyższy czas na wzmocnienie naszej czujności.