PARTNER PORTALU
  • BGK

Rachmistrzów zastąpili ankieterzy spisowi

  • GK/GUS    4 lipca 2011 - 12:22
Rachmistrzów zastąpili ankieterzy spisowi

Do 11 lipca potrawa spis kontrolny, który rozpoczął się 1 lipca.
Spisem kontrolnym objęte są osoby zamieszkałe w wylosowanych mieszkaniach.

Celem spisu kontrolnego jest sprawdzenie kompletności Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2011, realizowanego od 1 kwietnia do 30 czerwca 2011 r. oraz poprawności uzyskanych danych i ich zgodności ze stanem faktycznym.

Osoby przekazujące dane w ramach spisu próbnego, spisu i spisu kontrolnego są obowiązane do udzielania ścisłych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi.

Operacja realizowana będzie wyłącznie przez telefon. W przypadku wątpliwości, respondenci mają możliwość zweryfikowania tożsamości ankietera, dzwoniąc na infolinię – 800 800 800 – numer bezpłatny dla połączeń z telefonów stacjonarnych, 22 44 44 777 – numer dla połączeń z telefonów komórkowych płatny zgodnie z cennikiem operatora.

Infolinia jest czynna: od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 20 oraz w weekendy 8 – 18. 800.

Rachmistrzowie spisowi Narodowego Spisu Powszechnego zakończyli pracę 30 czerwca. Nie muszą się obawiać sytuacji z zeszłego roku, kiedy to zabrakło pieniędzy na nagrody dla gminnych komisarzy spisowych oraz pracowników gminnych biur spisowych, którzy pracowali przy Powszechnym Spisie Rolnym. Tym razem GUS obiecuje wypłaty.

Zgodnie z rozporządzeniem w sprawie wynagrodzenia za wykonywanie czynności związanych z narodowym spisem powszechnym ludności i mieszkań w 2011 r. nagrody mogą być przyznane: wojewódzkim komisarzom spisowym i ich zastępcom w wysokości nieprzekraczającej 2-krotności przeciętnego wynagrodzenia, gminnym komisarzom spisowym i ich zastępcom w wysokości nieprzekraczającej 1,5-krotności przeciętnego wynagrodzenia, pracownikom jednostek służb statystyki publicznej wykonującym prace spisowe w wysokości nieprzekraczającej przeciętnego wynagrodzenia oraz pracownikom jednostek samorządu terytorialnego oddelegowanym przez komisarzy spisowych do pracy w wojewódzkich i gminnych biurach spisowych w wysokości nieprzekraczającej przeciętnego wynagrodzenia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.