PARTNER PORTALU
  • BGK

Razem przy informatyzacji

  • AT    24 września 2012 - 18:49
Razem przy informatyzacji

- List intencyjny w sprawie Linii Współpracy przy informatyzacji usług państwa podpisali w Warszawie marszałkowie szesnastu województw oraz przedstawicielki MAC – wiceminister Magdalena Młochowska i wiceminister Małgorzata Olszewska.
- Otwarte państwo wymaga spójnej kultury organizacyjnej administracji publicznej. Spójnej, czyli takiej, która ma wspólne standardy. A informatyzacja państwa składa się z wielu procesów, realizowanych zarówno przez administrację centralną jak i jednostki samorządu terytorialnego. Konieczna jest współpraca między nimi - informuje MAC.

Linia Współpracy ma to ułatwić. Zakłada ustalenie wspólnego harmonogramu prac, standardów technologicznych oraz współpracy przy budowie systemów informatycznych.

Koordynowane mają być działania ePUAP-u (czyli platformy, na której obywatel może się zalogować, by załatwiać różne urzędowe sprawy) z platformami regionalnymi oraz współpraca przy planowaniu wydatków w ramach nowej perspektywy finansowej Unii Europejskiej i prace legislacyjne.

Będzie to możliwe dzięki pracy w grupach roboczych, składających się z przedstawicieli MAC, Centrum Projektów Informatycznych i samorządowców.

- Linia Współpracy ma charakter otwarty, zarówno pod względem programu jaki struktury uczestników. Była szeroko konsultowana – konsultacje skończyły się 30 maja, a 13 września Konwent Marszałków na spotkaniu w Zielonej Górze zaakceptował założenia Linii Współpracy i listu intencyjnego donosi MAC. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.
NAJPOPULARNIEJSZE W PORTALU
NAJNOWSZE WIADOMOŚCIWyszukiwarki

Polecane oferty: