PARTNER PORTALU
 • BGK

Resort cyfryzacji ma tylko plany

 • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna    19 marca 2012 - 07:14
Resort cyfryzacji ma tylko plany

Michał Boni obiecał przygotowanie raportu, który miał podsumować stan informatyzacji państwa. Jego ogłoszenie planowano na luty. Raportu wciąż nie ma.
Brak konkretów niecierpliwi branżę informatyczną. Niepokoi na przykład przesuwanie terminu składania ofert na e-dowody – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji otrzymało już podsumowanie dotyczące rozwoju szerokopasmowego dostępu do internetu. Wynika z niego, że koniecznie trzeba wspomóc gminy przy wydaniu unijnych funduszy na budowanie.

Nie ma jednak żadnych konkretów. Minister Boni składa nowe obietnice uregulowania kolejnych pojawiających się problemów, choć wciąż nie uporządkował podstawowych kwestii – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Dinadan, 2012-03-19 13:09:47

  A ja tam, ciągle nie rozumiem, skąd się bierze ta konieczna potrzeba wspomagania gmin przy wydaniu unijnych funduszy na budowanie infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu. Obciążanie gmin tym zadaniem inwestycyjnym jest chyba nie do końca przemyślane?(;-p) Wszak gminy działać powinny w... zakresie swojej kompetencji rzeczowej i terytorialnej, a internet (jak sama nazwa wskazuje) jest inter-terytorialny. Jak pamiętam elektryfikację wsi po II wojnie światowej robiło państwo a nie gminy - i udało się ;-). Może przywrócić plan 6-cio letni.  rozwiń
 • lala, 2012-03-19 10:31:52

  to wszystko bardzo przygnebiajace
 • Kolargol, 2012-03-19 10:15:07

  Niestety,maja tylko plany.Życie okazuje się bardziej skomplikowane i plany często biorą w łeb!!!