Resort cyfryzacji ma tylko plany

  • Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna
  • 19-03-2012
  • drukuj
Michał Boni obiecał przygotowanie raportu, który miał podsumować stan informatyzacji państwa. Jego ogłoszenie planowano na luty. Raportu wciąż nie ma.
Resort cyfryzacji ma tylko plany
Brak konkretów niecierpliwi branżę informatyczną. Niepokoi na przykład przesuwanie terminu składania ofert na e-dowody – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji otrzymało już podsumowanie dotyczące rozwoju szerokopasmowego dostępu do internetu. Wynika z niego, że koniecznie trzeba wspomóc gminy przy wydaniu unijnych funduszy na budowanie.

Nie ma jednak żadnych konkretów. Minister Boni składa nowe obietnice uregulowania kolejnych pojawiających się problemów, choć wciąż nie uporządkował podstawowych kwestii – pisze „Dziennik Gazeta Prawna”. Podobał się artykuł? Podziel się!

 


KOMENTARZE (3)ZOBACZ WSZYSTKIE

A ja tam, ciągle nie rozumiem, skąd się bierze ta konieczna potrzeba wspomagania gmin przy wydaniu unijnych funduszy na budowanie infrastruktury szerokopasmowego dostępu do internetu. Obciążanie gmin tym zadaniem inwestycyjnym jest chyba nie do końca przemyślane?(;-p) Wszak gminy działać powinny w... zakresie swojej kompetencji rzeczowej i terytorialnej, a internet (jak sama nazwa wskazuje) jest inter-terytorialny. Jak pamiętam elektryfikację wsi po II wojnie światowej robiło państwo a nie gminy - i udało się ;-). Może przywrócić plan 6-cio letni. rozwiń

Dinadan, 2012-03-19 13:09:47 odpowiedz

to wszystko bardzo przygnebiajace

lala, 2012-03-19 10:31:52 odpowiedz

Niestety,maja tylko plany.Życie okazuje się bardziej skomplikowane i plany często biorą w łeb!!!

Kolargol, 2012-03-19 10:15:07 odpowiedz

ZOBACZ WSZYSTKIE


ZOBACZ TAKŻE