PARTNER PORTALU
  • BGK

Rodzina 500 plus: Ponad 170 tys. wniosków online

  • PAP/JL    4 kwietnia 2016 - 08:52
Rodzina 500 plus: Ponad 170 tys. wniosków online
Ponad 177 tys. wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus wpłynęło przez internet do 4 kwietnia. Fot. Pixabay.com

Ponad 177 tys. wniosków o pieniądze z programu Rodzina 500 plus zostało złożonych przez internet do 4 kwietnia.
Jak informuje minister cyfryzacji Anna Streżyńska, wnioski nie wpływają już w tak szybkim tempie, jak w piątek, ale ich liczba sukcesywnie rośnie.

Czytaj też: Jak bezpiecznie złożyć wniosek 500+ przez internet?

– Jeżeli byśmy sobie teraz wyobrazili, że do końca ta dynamika się zachowa, to do końca kwietnia drogą elektroniczną wszystkie wnioski mogłyby być złożone – zazna minister Streżyńska.

Wnioski przez internet są m.in. tutaj i tutaj oraz na oficjalnych stronach ministerstw czy niektórych banków.

Minister Streżyńska przyznaje, że pierwsze decyzje odnośnie przyznania środków w ramach programu Rodzina 500 plus zostały już wydane i pieniądze są w drodze.

– Są takie miejscowości, gdzie już w piątek było kilkadziesiąt wydanych decyzji – podkreśla minister Anna Streżyńska, ale według niej w większości wypadków zajmie to więcej czasu.

– Również z racji tego, jak niektóre miasta obciążone są ilością tych decyzji, bo w samej Warszawie to jest 150 tysięcy decyzji do wydania. Myślę, że wiele decyzji zapadnie już w kwietniu i pieniądze dotrą do zainteresowanych – uważa Anna Streżyńska.

Minister dodaje, że dużej liczby wniosków spodziewa się też na koniec czerwca, kiedy będzie upływał termin ich składania. Przyznaje, że pojawiały się pewne problemy techniczne w systemach związanych ze składaniem wniosków, ale nie były one poważne.

– Niektóre z tych systemów rzeczywiście nie przetrwały porannego obciążenia, ale po poprawkach już w tej chwili wszystko działa dobrze – zapewnia minister Anna Streżyńska.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł przysługuje na pierwsze dziecko, gdy dochód w rodzinie nie przekracza 800 zł lub 1200 zł, gdy dziecko jest niepełnosprawne; na drugie i kolejne dziecko w rodzinie – niezależnie od dochodów. Świadczenia wypłacane będą do ukończenia przez dzieci 18 lat życia.

Wnioski o świadczenie można składać – oprócz ZUS – m.in. przez bankowość elektroniczną, a także w formie papierowej – w samorządach i na poczcie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.